Rahvusvaheline bioloogia olümpiaad Eesti võistkonnale üliedukas

Eesti võistkond tõi 8.–15. juulini Singapuris toimunud rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt 2 kuld- ja 2 hõbemedalit. Kuldmedalit pole bioloogias varem võidetud.

Rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimus sel aastal 23. korda, osalejaid oli 59 maalt, kokku 234 gümnaasiumi õpilast. Eesti 4-liikmelisel võistkonnal läks üliedukalt, kõik delegatsiooni liikmed jõudsid auhinnalistele kohtadele. Kuldmedali said Jaan Toots ja Erik Tamre. Eva-Lotta Käsper ning Anu Ainsaar pälvisid hõbemedalid.

Üldarvestuses sai Jaan Toots 22. ja Erik Tamre 24. koha. Kullaväärilisteks tunnistati kokku 25 esimest maailma parimat noorbioloogi. Hõbedase medali saanud Eva-Lotta Käsper oli üldarvestuses 53. kohal ning Anu Ainsaar 70. kohal.

Foto Tartus toimuva rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi Eesti meeskonnast, bioloogia kuldmedalist Jaan Toots ees paremal salliga.

Anu Ainsaar ja Erik Tamre on Tallinna Reaalkooli 12. klassi õpilased ning Jaan Toots sama kooli 11. klassist. Tartut esindas Singapuris äsja Hugo Treffneri Gümnaasiumi lõpetanud Eva-Lotta Käsper.

Olümpiaadil pidid osalejad lahendama nii teoreetilisi küsimusi kui näitama oma käteosavust praktilistes töödes: raku- ja molekulaarbioloogias, mikrobioloogias ja biokeemias, loomaanatoomias ja ökoloogias ning taimeanatoomias ja -füsioloogias.

Anu Ainsaar ja Erik Tamre saavutasid ka möödunudaastasel rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil  hõbedased  autasud.

Õpilastega olid kaasas Sulev Kuuse, Maarja Soomann ja Sulev Ingerpuu Tartu Ülikoolist.

Rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi (IBO) koduleht: http://www.ibo2012.org/

TÜ Teaduskool koordineerib üle-eestiliste aineolümpiaadide korraldamist ning valmistab õpilasi ette rahvusvahelisteks olümpiaadideks.

Lisainfo: Sulev Kuuse, õpilaste juhendaja, 737 5060, sulev.kuuse [ät] ut.ee

Anneli Miljan