Rahvusvaheline konverents kutsub arutlema talentide arengu üle

Tartu ülikooli teaduskool korraldab 9.-10. jaanuaril Tartus kolmanda konverentsi sarjast "Talendid tuleviku teenistuses". Seekordse konverentsi peateemaks on koostöö ja tugivõrgustikud kui edu võti andekate noorte arengu toetamisel, mida käsitletakse ettekannetes erinevatest vaatenurkadest.

Konverentsil esinevad Riigikogu esimees Ene Ergma,  Budapestis asuva European Talent Centre direktor Csilla Fuszek, dr Julian Jones maailma ühest juhtivamast andekate arengukeskusest Johns Hopkinsi Ülikooli Center for Talented Youth jt valdkonna eksperdid.

Ettekannetega esinevad veel  2013. aasta haridusteo laureaat, Konguta kooli direktor Liina Tamm, mitmekordne rahvusvaheliste olümpiaadide medalist ja saatesarja Rakett69 eelmise hooaja võitja Timothy Henry Charles Tamm, Riigikantselei nõunik Tiia Randma jpt.

Konverentsi teine päev on pühendatud töötubadele. Council for American Culture and Education president dr Stephen Gessner on peaesinejaks töötoas, kus käsitletakse andekate identifitseerimise ja neile suunatud programmide temaatikat.  Aktselereerimisest kui  ühest efektiivsemast andekate arengut toetavast hariduslikust meetmest koolis viib teise töötoa läbi dr Annette Heinbokel Saksamaalt. Mõlemas töötoas on oodatud ka osalejate lühisõnavõtud, jagamaks oma positiivseid praktikaid. Kolmandas töötoas püütakse rotaatori meetodil toimuva mõttetalgu vormis leida parimaid viise õpilaste eripära arvestamiseks nii töös andekate õpilastega kui ka nende arengut toetavate ürituste korraldamisel.

Konverentsiga tähistatakse ühtlasi olümpiaadide 60. aastapäeva Eestis.

Konverentsile oodatakse ennekõike Eesti haridusüldsust, pedagooge, tugispetsialiste,  koolijuhte, haridusametnikke, andekate noortega erinevates organisatsioonides ja asutustes tegelevaid inimesi, õpetajakoolituse tudengeid, õppejõudusid jt huvilisi.

Vaata konverentsi kava siit. Täpsem info ja registreerumisvorm on leitavad konverentsi kodulehel. Registreerumise viimane tähtaeg on täna, 6. jaanuaril.

Konverentsi kannab üle UTTV.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist