Rahvusvaheline konverents "Suveräänsus muutumises"

Konverentsi eesmärk on elavdada debatti nii poliitilistes kui akadeemilistes aruteludes sageli vastuoluliselt ja ebaselgelt kasutatud suveräänsuse ning riikluse mõistete üle. Korraldajad loodavad, et võttes kokku viimastel aastatel erinevates sotsiaalteadustes suveräänsuse mõiste muutumise kohta öeldu, võimaldab eelseisev üritus anda ka Eestis sellel teemal peetavatele aruteludele kindlama suuna ja rangema sõnavara.

Konverentsi peakorraldaja, TÜ õigusteaduskonna professori Marju Luts-Sootaki sõnul on konverents tähelepanuväärne selle poolest, et selle raames saavad Tartus esmakordselt kokku mitmed üleilmselt tuntud sotsiaalteadlased, kes tegelevad küll sarnaste teemadega, kuid pole siiani silmast-silma debateerima sattunud. "Vähemalt paari päeva jooksul on õigus- ja poliitilise filosoofia maailma keskpunkt Tartus," ütles professor Luts-Sootak.

Konverentsi sissejuhatavad ettekanded peavad Cambridge´i ülikooli ajalooprofessor Quentin Skinner ja Stanfordi ülikooli rahvusvaheliste suhete professori Steven D. Krasner. Niklas Luhmanni kolleeg ja järeltulija Bielefeldi ülikooli sotsioloogiaprofessorina Helmut Willke peab ettekande global governance´i ja riikliku suveräänsuse lepitatavusest. Konverentsil osalevate välismaiste õigusteadlaste hulgas on Prantsusmaa ning Suurbritannia ühed tuntumad riigiõigusteadlased Michel Troper ja Sir Neil MacCormick, New Yorki ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Mattias Kumm jpt. Ettekande peavad ka mitmed noored Eesti teadlased, näiteks Anneli Albi Kenti ülikoolist. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Konverents kuulub Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistamise üritustesarja. Konverents algab 28. septembril kell 10 TÜ raamatukogu konverentsisaalis ja jätkub 29.septembril Tartu Ülikooli aulas. Täpne kava aadressil: /transformingsovereignties

Lisainfo: TÜ õigusteaduskonna õppekorralduse spetsialist Annika Aas, tel 737 5386, annika.aas@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja