Rahvusvaheline konverents toob Tartusse turbasammalde uurijad

14.-15. augustil toimub Tartu ülikoolis 5. rahvusvaheline turbasammalde bioloogia konverents, mis toob Eestisse üle 50 teadlase 18 riigist.

Ettekannete teemadering on lai, ulatudes turbasammalde süstemaatikast ja levikust kuni soode taastamise ja kliima soojenemise mõjudeni. Avaettekannetega esinevad Duke'i ülikooli professor Jonathan Shaw (USA), prof Kjell Ivar Flatberg Trondheimi tehnikaülikoolist (Norra) ja prof Ülo Mander Tartu ülikoolist.

Konverentsile eelneb ja järgneb ekskursioon piirkonna erinevatesse sootüüpidesse, kus osalejatel on võimalik tutvuda meie turbasammalde flooraga ning soode kasutamise ja kaitsmisega. Ekskursioon algab 10. augustil Põhja- Lätis ning lõpeb pärast konverentsi 19. augustil Põhja-Eestis.

Konverentsi korraldavad on Tartu ülikool, Eesti märgalade ühing ja Läti ülikool.

Lisainfo: Nele Ingerpuu, botaanika vanemteadur, 737 6258, nele.ingerpuu@ut.ee

Anneli Miljan