Rahvusvaheline konverents vene vähemuste teemal kutsub osalema

TÜ Euroopa Liidu – Venemaa uuringute keskus kutsub huvilisi 8. ja 9. oktoobril toimuvale rahvusvahelisele konverentsile "Russians and Russian Speakers in the Post-Soviet Space: Comparative Approaches", kus Ukraina, Moldova, Valgevene, Baltimaade, Taga-Kaukaasia, Kesk-Aasia ja Venemaa olusid tundvad eksperdid arutlevad väljaspool Venemaad elavate venelaste ja vene keelt emakeelena kõnelejatega seonduvatel teemadel.

Kõne all on mh identiteedi- ja lojaalsusküsimused, etno- ja keelepoliitika, meedia- ja inforuum, Venemaa kaasmaalaste poliitika, Ukraina kriisi tagajärjed ja vastukajad, julgeolek ja geopoliitika jm.

Konverents toimub Ülikooli Kohvikus (Ülikooli 20, II k) inglise keeles. Kavaga saab tutvuda keskuse kodulehel.

Korraldajad on Tartu ülikooli EL-Venemaa uuringute keskus ja Glasgow ülikooli Venemaa, Kesk- ja Ida-Euroopa uuringute keskus.

Huvilistel palutakse eelnevalt registreeruda aadressil heiko.paabo@ut.ee hiljemalt 30. septembriks 2015.

Lisainfo: dr Heiko Pääbo, riigiteaduste instituudi lektor, heiko.paabo@ut.ee, tel 737 5647.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja