Rahvusvahelisel konverentsil räägitakse innovatsioonipoliitikast

5. ja 6. augustil toimub Kuressaares konverents „Piiriülene regionaalne koostöö Põhjamaadega teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni poliitikates“. Tegu on Tartu ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli koostöös elluviidava teadus ja innovatsioonipoliitika seire programmi „TIPS“ esimese rahvusvahelise konverentsiga.

Reeglina räägitakse teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni (TAI) poliitikatest riigi kontekstis: kui palju ja kuhu investeeritakse, millised oleksid kõige sobivamad poliitikameetmed ja efektiivsemad viisid poliitika elluviimiseks. Samas on teadus- ja arendustegevus ja innovatsioon ülikoolides ja ettevõtetes muutumas järjest rahvusvahelisemaks.

Konverentsi eesmärk on alustada arutelu selle üle,  kuidas võiks Eesti TAI poliitikate kujundamine olla senisest rohkem seotud Põhjamaade süsteemidega. Ettekannetes käsitletakse Põhjamaade kogemusi ning võimalusi ja takistusi piiriüleseks koostööks. Eraldi sessioon on pühendatud organisatsioone ühendavatele klastritele ning regionaalsele innovatsioonipoliitikale.

Konverentsil esinevad eksperdid Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast ja Islandilt.

Konverents on rahastatud Euroopa sotsiaalfondist.

Lisainfo: Katrin Tamm, programmijuht, 737 6116, katrin.tamm@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja