Rahvusvahelisel semiootikakonverentsil räägitakse inimmõjulise looduse uurimisest

8.–10. novembrini toimuval konverentsil „Hübriidsete looduste semiootika: inimmõjulised ökosüsteemid, paljuliigilised keskkonnad ja muutunud omailmad“ arutletakse, kuidas inimmõju ja tehnoloogilised võimalused kujundavad uut tüüpi suhteid inimeste ja teiste bioloogiliste liikide vahel.

Konverentsi eesmärk on vahetada teadmisi hübriidsete looduste eri ilmingute kohta ning käsitleda üksikasjalikumalt ökosemiootikas ja teistes keskkonnahumanitaaria valdkondades sobivaid uurimismeetodeid.

„Hübriidsete looduste all peetakse silmas eri liikide, tehnoloogiliste keskkondade ja uute meediumide keerukat seondumist,“ kommenteeris konverentsi korraldustoimkonna liige Nelly Mäekivi. Ta lisas, et sellist inimmõjuga loodust on tänapäeva maailmas aina enam ja seda on tähtis uurida eri valdkondade koostöös.

Konverentsi üle 30 esineja seas on külalistena ökokriitik ja teadusuuringute direktor Nathalie Blanc Prantsusmaalt (CNRS / Pariisi Diderot’ Ülikool), filosoofiadotsent Morten Tønnessen Norrast (Stavangeri Ülikool) ja keskkonnahumanitaaria teadur Kati Lindström Rootsist (Kuninglik Tehnikakõrgkool KTH).

Konverentsi korraldavad Rahvusvahelise Biosemiootika Ühingu egiidi all Tartu Ülikooli semiootika osakond ja Eesti Semiootika Selts. Toetavad Eesti Teadusagentuur ning Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond.

Rohkem teavet on konverentsi kodulehel.

Lisateave: Nelly Mäekivi, konverentsi korraldustoimkonna liige, 5695 3709, hybridnatures@gmail.com