Rahvusvaheliselt mõjukad hariduseksperdid inspireerivad Eesti haridusasutuste juhte saavutusjuhtimisele

Maailma 10 mõjukaima haridusteadlase hulka kuuluv Andy Hargreaves viib koos rahvusvaheliselt tunnustatud haridusjuhtimise eksperdi Alan Boyle’iga Tartu ülikoolis läbi koolituse, mille eesmärk on edendada Eesti haridusasutuste saavutusjuhtimist.

„Haridusjuhtimist on püütud viimastel aastakümnetel arendada erinevate kvaliteedijuhtimise põhimõtete rakendamise kaudu. Eestis tähendab see ennekõike õppeasutuse sisehindamise kasutamist. Seetõttu on hariduskorralduses kujunenud aktuaalseteks teemadeks õppeasutuse visioon ja missioon, selle arengukavad, personali koolitused, erinevate huvirühmade kaasamine ning loomulikult ka tulemused ühiskonna kontekstis,“ arutles Tartu ülikooli hariduskorralduse dotsent Hasso Kukemelk.

Kukemelk lisas, et nii Hargreaves kui ka Boyle on maailma ühed hinnatuimad valdkonna eksperdid, kelle koolitus annab tänu mõtestatud arutelule Eesti haridusasutuste esindajatele uusi visioone, kuidas läbi saavutusjuhtimise oma õppekeskkonda edendada ja kvaliteeti tõsta.

USA ja Inglismaa kogemusel räägitakse ja arutletakse, kuidas saavutusjuhtimine võib luua midagi ei millestki, teha palju vähesest ja pöörata ebaõnnestumise eduks; kuidas moodustada meeskondi, mis tõmbavad inimesed muutustesse kaasa; kuidas teha koostööd võistlevate õppeasutustega ning kuidas „ehitada“ kõrgsaavutuslikku kultuuri oma koolis või organisatsioonis.

Koolitus baseerub Hargreaves´i äsjailmunud raamatul „Uplifting Leadership. How Organizations, Teams and Communities Raise Performance“ ja see toimub 10. septembril kell 10-17.30 TÜ haridusteaduste instituudis (Salme 1a).

Andy Hargreaves kuulub maailma 10 mõjukaima haridusteadlase hulka. Ta töötab Bostoni kolledžis ning on Kanada Ontario provintsi peaministri ja haridusministri nõunik. Alan Boyle on firma Leannta Education Associates direktor. Juhtimiskonsultandina pakub ta enesetäiendamise võimalust nii Suurbritannia kui muude riikide haridusjuhtidele.

Rohkem infot koolituse ja koolitajate kohta leiab haridusteaduste instituudi kodulehelt.

Lisainfo: Hasso Kukemelk, TÜ hariduskorralduse dotsent, tel: 737 5612, 510 5058, e-post: hasso.kukemelk@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja