Raivo Vare asutas TÜ Sihtasutuse juurde omanimelise stipendiumi

Raivo Vare sõnul küpses omanimelise stipendiumifondi loomise mõte seoses 50. sünnipäeva lähenemisega. "Samuti tundsin vajadust anda omapoolne panus riigi- ja haldusõiguse valdkonna spetsialistide ettevalmistamisse," ütles Vare.

TÜ Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsar peab fondi loomist heaks näiteks ärimaailmas edukate inimeste missioonitundest ja murest võimekate spetsialistide järelkasvu kindlustamise pärast. "See tendents õnneks järjest süveneb. Eriti teeb rõõmu see, et siiani pole ükski firma pannud oma stipendiumistatuuti sisse nõuet, et stipendiaat peaks tingimata nende firmasse tööle tulema, asju nähakse ikka laiemalt," ütles Kotsar.

Raivo Vare on sündinud 11. mail 1958. aastal Tallinnas, lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1980. aastal magna cum laude. Raivo Vare on olnud mitmete üleminekuaja seaduste, aga ka Eesti Vabariigi Põhiseaduse, Valitsuse seaduse ja mitmete teiste seaduste loojate hulgas, ta on olnud ka kaks korda Eesti Vabariigi minister. Vare on juhtinud Tallinna Panka, AS Pakterminali ja olnud Eesti Raudtee arendusjuht, praegu on ta tunnustatud transiidiekspert ja lektor. Raivo Vare on alates 2000. aastast Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu liige.

Lisainfo: TÜ Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsar, tel 521 6820; Raivo Vare, tel 503 0900

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja