Raul Eamets: tulevikus Eesti ilma välistööjõuta hakkama ei saa

Täna, kell 15 EL-Venemaa teemalise loengusarja viimane osa Tallinnas, Euroopa Liidu majas. Kõik on oodatud kuulama!

Neljapäeval toimub Tallinnas, Euroopa Liidu majas TÜ Euroopa kolledži korraldatud EL-Venemaa teemalise loengusarja kolmas ja ühtlasi viimane loeng. Sarja viimased esinejad on siseministeeriumi migratsiooni- ja piirivalvepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus ning Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets. Juttu tuleb migratsioonist tööjõu vaba liikumise kontekstis ning immigratsioonipoliitika kujundamise lähtekohtadest.

Algusega kell 15 räägib  Ruth Annus teemal "Jätkusuutlik immigratsioonipoliitika". Kell 16.30 algab Raul Eametsa loeng pealkirjaga “Migratsioon - kas välditav paratamatus või paratamatu vältimatus Eesti jaoks?”

Eametsa sõnul pole inimeste rändel näol tegemist ainult negatiivse nähtusega. Tema hinnangul on Eesti väljarände tõttu kannatanud vähem kui meie lõunanaabrid. "Meie peamine sihtriik on Soome, mis tähendab, et võrreldes naabritega on suhteliselt rohkem pendelrännet. Tulenevalt demograafilisest olukorrast vajab Eesti tulevikus välistööjõudu, samas on vaja tõsta tootlikkust ning vähendada töötust, ehk on ka sisemisi reserve," ütleb Eamets.

Loenguid saab kuulata Tallinnas, Euroopa Liidu majas (Rävala 4) 19. aprillil algusega kell 15. Osavõtt on kõigile huvilistele tasuta.

Lisainfo ja registreerimine:

Britt Ressar, TÜ Euroopa kolledž, tel +372 5647 9822 või e-post britt.ressar@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja