Reedel algab noorte vene filoloogide konverents

15.–17. aprillil korraldab Tartu Ülikooli slaavi filoloogia osakond traditsioonilise rahvusvahelise noorte filoloogide konverentsi.

Konverents avatakse 15. aprillil kell 12.30 Tartu Saksa Kultuuri Instituudi saalis (Kastani 1). Kell 13 esineb sealsamas Venemaa Riikliku Humanitaarülikooli dotsent Jekaterina Ljamina loenguga "Смерть поэта: случай Крылова" ("Poeedi surm: Krõlovi juhtum"). Lisaks esitletakse avamisel möödunud aasta konverentsi materjale sisaldavat kogumikku "Vene filoloogia 22".

Esinejaid on lisaks Eestile Venemaalt, Valgevenest, T¨ehhist, Poolast, Lätist jt riikidest. Kokku saab kuulata üle 50 ettekande.

"Konverents on noortele filoloogidele hea võimalus oma uurimisvaldkonda tutvustada ning vahetada mõtteid kolleegidega, aga kindlasti on oodatud kõik vene keele ja kirjanduse huvilised," ütles konverentsi keeleteadusliku sektsiooni peakorraldaja Sirje Kupp-Sazonov.

Konverents on jaotatud kahte sektsiooni: kirjandus- ja keeleteaduslik. Noored teadlased käsitlevad konverentsil nii keskaja kui ka tänapäeva vene kirjandust, samuti teksti intertekstuaalset analüüsi, vene keele etümoloogiat, grammatikat ning tõlkimis- ja õpetamisprobleeme.

Konverentsi töökeel on vene keel, kuid on ka ettekandeid, mis käsitlevad vene-eesti võrdlevat grammatikat või vene-eesti-vene tõlke küsimusi.

Konverentsi ettekannetele on oodatud kõik huvilised. Ettekandeid peetakse TÜ uues anatoomikumis aadressil Näituse 2, ruumides 207 (vene kirjanduse sektsioon), 204 (15. aprillil) ja 110 (16-17 aprillil) (vene keele sektsioon).

Täpsemad kavad sektsiooniti (vene keeles):
2011 kirjandusteadusliku sektsiooni kava.doc
2011 keeleteadusliku sektsiooni kava.doc

Konverentsi toetab TÜ keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool. Noorte filoloogide konverentsi korraldatakse alates 1963. aastast.

Lisainfo:
Dmitri Ivanov, konverentsi kirjandusteadusliku sektsiooni peakorraldaja, dmitri.ivanov@ut.ee
Sirje Kupp-Sazonov, konverentsi keeleteadusliku sektsiooni peakorraldaja, sirje.kupp-sazonov@ut.ee