Reedel algab Tartu Ülikoolis India-teemaline sümpoosion

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41024","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]15. ja 16. mail toimub Tartu Ülikoolis rahvusvaheline sümpoosion "Jutu-India ja India jutud: kultuurilised väljendused ja euroopalikud arusaamad", mis on pühendatud kultuuridevahelistele suhetele ning raskustele, mida euroopalik teadus on kogenud India usundi- ja kultuuriloo mõistmisel.

Ettekannetes analüüsitakse India müstifitseerimist läänelikus traditsioonis, samuti kolonialistlikest vaadetest tulenevaid eksiarvamusi ja tunnetuslikke piiranguid, mille lähtekohad on kristlikus maailmavaates ja Euroopa filosoofiatraditsioonides.Peale sellekäsitleb sümpoosion tänapäeva India rahvausundit ja folkloori, mille uurimine on Euroopas jäänud India kõrgkultuuri varju.

Peaesineja on prof S. N. Balagangadhara, kelle tuntuim teos, "The Heathen in His Blindness: Asia, the West and the Dynamic of Religion" on oluliselt mõjutanud religiooniteadust ning hinduismi uurimist 21. sajandil.

Sümpoosioni korraldavad TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond, Kultuuriteooria tippkeskus, TÜ kultuuri- ja kommunikatsiooniteaduste keskus ning Ghenti Ülikooli võrdleva kultuuriteaduse keskus.

Ürituse info ja ajakava: www.ut.ee/CECT

Lisainfo: Ülo Valk, ulo.valk@ut.ee, tel 737 5310 ja Monika Tasa, monikat@ut.ee, tel 737 5654

Karin Volmer
pressiesindaja