REEDEL ALGAB ÜLIKOOLIS SEMIOOTIKAKONVERENTS "SEMIOOTIKA PIIRID"

Ajaloolise tausta tõttu on eesti semiootika olnud pigem Eesti piiridest väljapoole suunatud ja piiride taga hästi tuntud, ütles konverentsi korraldaja Timo Maran. "Konverents püüab selle kõrvale pakkuda vaadet semiootikale kui rahvusteadusele, edendada eestikeelset semiootilist teooriat, rõhutada eestikeelse oskuskeele ja terminoloogia arendamise vajalikkust ning semiootiliste lähenemiste olulisust eesti kultuuri ja identiteedi enesemõistmises."

Konverentsi peateema – piir – on semiootika jaoks oluline mitmes mõttes: nii semiootika kui teadusharu koolkondlike, ajalooliste ja distsiplinaarsete piiridena kui ka oluliste eristustena uuritavate nähtuste tasandil, näiteks oma ja võõra, kultuuri ja mittekultuuri, märgilise ja mittemärgilise vahel. Teema avab ka semiootika potentsiaali looduses toimuvate protsesside ja inimese ning keskkonna vaheliste suhete uurimiseks. Semiootika piire mõtestades otsitakse ühisosa ja dialoogi alust teiste distsipliinidega. Konverents toob Tartusse erinevates eesti teadusasutustes semiootikaga tegelevad teadlased, lisaks võtavad konverentsist aktiivselt osa TÜ semiootika osakonna doktorandid ja magistrandid.

Konverents algab reedel, 24. novembril kell 12.00 (Tiigi 78-127, Tartu). Konverentsi raames toimub 20.-25. novembrini Tartu Ülikooli raamatupoes (Ülikooli 11) semiootikakirjanduse näitusmüük.

Värskeim info konverentsi kohta: http://www.semiootika.ee/konverents

Lisainfo: Timo Maran, TÜ semiootika osakond, tel 509 7266, konverents@semiootika.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist