Reedel lõpeb Tartu Ülikooli sisseastumiseksamitele registreerumine

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuleb osadele õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). Sisseastumiseksamile registreerudes saab üliõpilaskandidaat teada eksami toimumise aja ja koha. Samuti saadetakse tema e-postiaadressile kinnitus eksamile registreerumise kohta.

Kellel on veel plaan asuda õppima mõnda eriala, kus tuleb sooritada sisseastumiseksam, siis tuleks ennast kindlasti kiiresti registreerida. "Sel aastal me ilma eelneva registreerumiseta kedagi sisseastumiseksamile ei luba", toonitas vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo.

Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul oli kolmapäeva pärastlõunaks 2600 registreeringu piir ületatud. Ootuspäraselt on enim registreerujaid akadeemilisele testile – 1132 (neist 1004 eestikeelsele ja 128 venekeelsele testile). Erialade lõikes on sarnaselt eelmisele aastale enim registreerutud sotsiaalteaduskonnas õpetatavatele ajakirjanduse ja suhtekorralduse, psühholoogia ning riigiteaduste erialakatsetele (igale eelmainitule üle 200 inimese). Neile järgnevad sotsiaalteaduskonna sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika (106 registreerunut) ning Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti erialad (81 registreerunut).

Kuna sisseastumiseksameid tuleb sooritada ainult teatud õppekavadele õppima asumiseks ja iga üliõpilaskandidaat võib sooritada nii palju erinevaid sisseastumiseksameid kui ta soovib, siis ei näita eelesitatud pingerida kindlasti sugugi lõplikku erialade populaarsust.

Akadeemiline test sooritatakse 26. juunil ja teised sisseastumiseksamid toimuvad 29. juunist 5. juulini. Dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppesse algab 9. juulil.

Lisainfo: Kaja Karo, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Anneli Maaring