Reedel lõpeb Tartu Ülikoolis dokumentide vastuvõtt riigieelarvelistele õppekohtadele

Kolmapäeva õhtuse seisuga oli esitatud kokku üle 2800 avalduse, neist enim avaldusi ootuspäraselt arstiteaduskonnas õppima asumiseks, nii riigieelarvelistele kui riigieelarvevälistele õppekohtadele kokku ligi 600 avaldust. Arstiteaduskond on Tartu Ülikoolis ainus, kuhu toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel. Teistes teaduskondades ja kolledžites on vastuvõtt lävendipõhine. Riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Enne avalduse esitamist on seega teada, kas ta on vastuvõetav või mitte ning seetõttu võtab Tartu Ülikool avalduse vastu ainult lävendi ületanud üliõpilaskandidaatidelt.

Suurim hulk vastuvõetuid on hetkel filosoofiateaduskonnas, ligi 500, õigusteaduskonnas on 300, haridusteaduskonnas 270, sotsiaalteaduskonnas ning majandusteaduskonnas kummaski ligi 200 vastuvõetut. Suurt heameelt tegi TÜ vastuvõtu peaspetsialistile Kaja Karole haridusteaduskonda vastuvõetute suur hulk. "Aastaid on räägitud õpetajaameti ebapopulaarsusest, kuid tundub, et sellest hakatakse üle saama ja noored ikkagi tahavad õpetajaks saada", ütles Karo. Haridusteaduskonda vastuvõetutest ligi pooled asuvad õppima haridusteadus (humanitaarained) õppekaval, mille väljundiks on üldhariduskoolide humanitaarainete õpetajad. Samas on Kaja Karo sõnul veel vara teha lõplikke järeldusi ja kokkuvõtteid, sest avaldusi saab esitada reedel kella 16-ni, alles siis lähevad nimekirjad lukku.

Tartu Ülikooli kandideerimiseks tuleb üliõpilaskandidaadil täita avaldus aadressil http://www.sais.ee või esitada avaldus ning nõutavad dokumendid isiklikult ülikooli peahoones või kolledžites kohapeal. Veel palus Karo teada anda, et kuigi SAISis puuduvad Tartu Ülikooli sisseastumiseksamite tulemused, siis üliõpilaskandidaadid peaksid oma avaldused SAISis sellegi poolest kinnitama. Ülikooli vastuvõtutöötajad lisavad eksamitulemused avaldusele alles pärast seda. Kõik, kes soovivad Tartu Ülikoolis riigieelarvelistel õppekohtadel õppima asuda, peaksid veenduma, et nende avalduse staatus SAISis oleks reedel kella 16-ks "kinnitatud kandidaadi poolt".

Rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe vastuvõetute nimekirjad riigieelarvelistele õppekohtadele selguvad 24. juuliks. Riigieelarvevälistele õppekohtadele kestab dokumente vastuvõtt 27. juulini. Magistriõppes toimuvad 23.–29. juulini sisseastumiseksamid ja vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 31. juulil.

Lisainfo: Kaja Karo,vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Anneli Maaring