Reedeni saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli õppima asumiseks

Avaldusi said üliõpilaskandidaadid SAISis esitama hakata alates 30. juunist neile õppekavadele, kus ei toimu sisseastumiseksameid. Õppekavadele, kus nõutavaks vastuvõtutingimuseks on sisseastumiseksam, sai avaldusi SAISis esitama hakata alates 14. juulist. Isiklikult saab avaldusi ja dokumente esitada Tartu Ülikooli peahoones ning kolledžites kohapeal alates 21. juulist. Peahoones lõpetatakse avalduste vastuvõtt reedel, 25. juulil kell 16 ja SAISis reede südaööl kell 00.00. Rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe vastuvõetute nimekirjad selguvad 29. juuliks.

Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo palub kõigil, kel võimalik, esitada oma avaldus SAISi kaudu. "See on mugav ka üliõpilaskandidaadile endale, säästes teda ülikooli kohapeale tulemast," ütles Karo. SAISi kasutades tuleks hoolega jälgida juhiseid ja infot SAISi kõrgkoolide teadetetahvlil. Küsimuste korral tuleks vaadata teateid ka Tartu Ülikooli sisseastumise kodulehel või pöörduda ülikooli vastuvõtutöötaja poole.

Riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Lävendi arvutamisel on abiks lävendikalkulaator, mille leiab veebist aadressilt /sisseastumine. Tartu Ülikoolis on lävend vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas, kus toimub vastuvõtt endiselt paremusjärjestuse alusel.

Kuna üliõpilaskandidaat teab juba enne dokumentide esitamist, millisele õppekavale ta sisse on saanud, siis saab Tartu Ülikooli esitada avalduse ainult ühele riigieelarvelisele ja ühele riigieelarvevälisele õppekohale sama õppekava piires.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391

Anneli Maaring