Registreerumine Tartu Ülikooli pedagoogilisele konverentsile on alanud

Narva kolledž kutsub õpetajaid 21. pedagoogilisele konverentsile „Mitmes kohas, mitmes keeles. Mitmes vormis õppimine ja õpetamine“, mis toimub 21.–26. augustini ja on osalustasuta.

Nagu pealkiri reedab, arutletakse konverentsil, kuidas käib ja peaks käima õppimine ja õpetamine mitmes kohas, mitmes keeles ja mitmel viisil. Konverents aitab õpetajatel värskeid kogemusi lahti mõtestada ning võimalikuks edasiseks distants- ja e-õppeks paremini valmistuda. Tänavu toimub üritus interaktiivse videokonverentsi vormis, mis pakub mugavat osalusvõimalust kõigile ja kõikjal.

Kevadine viiruspuhang sundis koolid distantsõppele. Selline suur eksperiment näitas ilmekalt, et nii õpetajate kui ka õpilaste valmisolek selleks ei olnud ühtlane. Ehkki enamasti saadi olukorraga hakkama, väljendati muret selle pärast, kas kõikide ainete puhul või kõigil õppetasemetel annab distantsõpe klassiruumitundidega samaväärse tulemuse. Teisalt aga leiti, et uute vahenditega võiks saavutada õppetöös hoopis uue arenguhüppe. „Küsimus on selles, kas oskame eri võimalusi parimal moel ära kasutada,“ ütles konverentsi üks korraldajatest, Narva kolledži õppejõud Aet Kiisla.

Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori Marek Sammuli sõnul peab distantsõppe olukorras jälgima, et hariduslik kihistumine ei süveneks. „Tublid, usinad ja ennast hästi juhtivad õpilased kohanevad kiiremini ja tark inimene õpib igas olukorras. Mure on nende õpilaste pärast, kelle sisemine motivatsioon on väike. Samuti selgus distantsõppel taas, et Eesti oludesse sobivaid venekeelseid nüüdisaegseid õppematerjale on palju vähem kui eestikeelseid. Ma muretsen ka keeleõppe pärast – ei ole lihtne õppida võõrkeelt distantsilt, st üsna iseseisvalt. See võib anda tagasilöögi ka eesti keele õppimisel Ida-Virumaal,“ rääkis Sammul.

Pedagoogilist konverentsi korraldatakse Narva kolledžis igal aastal ja see on kujunenud Eesti suurimaks õpetajate foorumiks. Konverents on esinduslik kokkusaamiskoht kõigile Eesti õpetajatele, sealhulgas venekeelsete koolide pedagoogidele ja Ida-Viru piirkonna haridusasutuste töötajatele. Konverentsi töökeeled on eesti, vene ja inglise keel.

Lisainfot konverentsi kohta leiab Narva kolledži veebilehelt, kus saab juba konverentsile registreeruda. Õpetajad ja ülikoolide õppejõud on oodatud endast teada andma, kui nad soovivad korraldada konverentsil mõnd sessiooni või esineda ettekandega. Oma mõtte tutvustus (soovitavalt link videotutvustusele) palutakse saata e-postiga aadressile marek.sammul@ut.ee. Konverentsil toimub traditsiooniline posterettekannete konkurss.

Konverentsi toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Marek Sammul, Narva kolledži direktor, 511 0846, marek.sammul@ut.ee