REGISTREERUMINE TARTU ÜLIKOOLI SISSEASTUMISEKSAMITELE

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuleb teatud õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). TÜ õppeosakonna vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul saab üliõpilaskandidaat sisseastumiseksamile registreerudes teada eksami toimumise aja ja koha, samuti saadetakse tema e-postile kinnitus eksamile registreerumise kohta, mis tuleb kindlasti eksamile kaasa võtta.

Sisseastumiseksamid toimuvad 30. juunist 9. juulini, eksamitulemused tulemused selguvad hiljemalt 10. juulil ning need avalikustatakse aadressil www.ut.ee/sisseastumine.

Sisseastumiseksamite ja riigieksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Lävend on vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas, kus vastuvõtt toimub endiselt paremusjärjestuse alusel.

Dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppevormi toimub 29. juunist 24. juulini aadressil www.sais.ee ja 20.–24. juulini ülikoolis kohapeal. Vastuvõetute nimekirjad selguvad 28. juulil ja need avalikustatakse Interneti-aadressil www.ut.ee/sisseastumine. Hiljemalt 7. augustiks peab riigieelarvelisele õppekohale vastuvõetud üliõpilaskandidaat teavitama ülikooli oma õppima asumisest.

Peale selle on käesoleval aastal Tartu Ülikooli sisseastujatel võimalik saada vastuvõtu kohta informatsiooni ning oma küsimustele vastuseid spetsiaalsest internetifoorumist, mis asub aadressil www.ut.ee/sisseastumine/foorum.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ õppeosakonna vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391

Karin Volmer