Rein Otsasoni Fond toetas taas noorteadlasi

Läinud nädalal kuulutas sihtasutus Rein Otsasoni Fond välja traditsiooniliste 2000 euro suuruste stipendiumite laureaadid. Kõik kolm stipendiaati on sedakorda doktorandid – Aleksei Net¨unajev, Indrek Seppo ja Andres Kuusik.

Aleksei Net¨unajev õpib mainekas Itaalia ülikoolis European University Institute (EUI), kus uurib makro-ökonomeetrilisi mudeleid, mida saaks kasutada näiteks majandustsüklite analüüsimiseks ja prognoosimiseks. Indrek Seppo õpib Tartu Ülikoolis ja teemaks intellektuaalomandiõiguste kaitse. Andres Kuusik õpib ja töötab samuti Tartu Ülikoolis, kus õpetab turundust.

"On tähelepanuväärne, et sel korral osales Rein Otsasoni Fondi stipendiumikonkursil rekordiline hulk noori teadlasi. Ja kindlasti oli stipendiumite väärilisi taotlejaid rohkem, kui meil oli võimalik neid välja anda. Tahan väljendada oma toetust seekordsetele laureaatidele ja usun, et huvi rahanduse ja majanduse vastu püsib üliõpilaste hulgas jätkuvalt suur," ütles Rein Otsasoni Fondi stipendiumikomisjoni liige, Rein Otsasoni poeg Veljo Otsason.

Seekordne Krediidipanga ja Rein Otsasoni Fondi korraldatud stipendiumikonkurss leidis aset viiendat korda ja taotlejaid oli taas rohkem kui kunagi varem – 32 õppurit. Konkursil saavad igal aastal osaleda majandus- ja rahanduserialade üliõpilased ja teadurid.

Rein Otsasoni Fond on 2006. aasta mais Eesti Krediidipanga poolt asutatud sihtasutus, mille eesmärk on noorte õpingute ning teaduslike uuringute rahastamine, aga samuti heategevus. Sihtasutus toetab ettevõtmisi, millest kasvab üldisem kasu Eesti ühiskonnale ja majanduse arengule. Stipendiumid antakse igal aastal välja seoses Krediidipanga asutaja, majandusteadlase ja sõjajärgse Eesti panga esimese president Rein Otsason sünniaastapäevaga 24. mail. Sel aastal oleks Rein Otsason saanud 80 aastaseks.

Lisainfo: Allan Soon, Krediidipanga kommunikatsioonijuht, tel 5120868

Anneli Miljan