Rein Taagepera pälvis California ülikooli silmapaistva auhinna

Tartu ülikooli emeriitprofessorit Rein Taageperat tunnustati 2014. aasta Constantine Panunzio silmapaistva emeriitprofessori auhinnaga. Auhind anti üle pikaajalise kõrgetasemelise teadustöö eest, suure panuse eest California ülikooli Irvine’i haru tegevusse ning samuti mitmekülgse tegevuse eest Tartu ülikoolis.

Professor Taagepera roll California ülikooli teadustöös ja õpetamises on märkimisväärne. Ta on 32. California ülikooli emeriitprofessor, kes pälvis Constantine Panunzio auhinna.

Oma karjääri füüsikuna alustanud Taagepera asus California ülikooli Irvine’i haru poliitikateaduste osakonda tööle 1970. aastal. Tänaseks on ta rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert poliitiliste parteide ja süsteemide alal ning teda on tunnustatud Johan Skytte auhinnaga, mida peetakse politoloogia valdkonna Nobeli preemiaks. 1994. aastal siirdus ta ametlikult pensionile, kuid on jätkanud teadustööde avaldamist ja õpetamist nii California kui ka Tartu ülikoolis.

Taagepera on Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna looja ja esimene dekaan. Ka käimasoleval semestril on professor Taagepera Tartus loenguid lugemas.

Auhind antakse igal aastal vähemalt ühele California ülikooliga seotud emeriitprofessorile silmapaistva teadus- või õpetamistöö eest. Auhinnaga tunnustati ka psühholoogia emeriitprofessorit Norman Andersoni California ülikooli San Diego harust. Auhind loodi 1983. aastal ning sellega kaasneb 5000 USD suurune autasu.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja