Rektor: teavitagem koroonaviirusega nakatumisest ise

Koroonaviiruse jõudsast levikust ei jää mõistagi puutumata ka ülikool. Nakatunute arvu kasv on seadnud Terviseameti suure surve alla, mistõttu ei jõua vajalik info kõigi võimalike lähikontaktseteni nii kiiresti, kui ehk sooviksime.

Meil on võimalik vähemalt ülikoolipere liikmete teavitamisega tulla Terviseametile appi. Nii aitame kaasa sellele, et üliõpilased ja töötajad ei kannaks enda teadmata viirust edasi.

Saame oma infosüsteemidest võtta kiiresti välja andmed nende üliõpilaste kohta, kes on võinud nakatunuga õppetöös kokku puutuda. Oleme selleks loonud ka tõhusa teavitamisviisi – saadame võimalikele lähikontaktsetele e-kirja koos kogu vajaliku teabega ja lisaks telefoni teel tekstsõnumi, milles palume seda kirja lugeda.

Lähikontaktseid on meil võimalik teavitada aga vaid juhul, kui nakatunu on valmis ülikoolile oma positiivsest proovitulemusest teada andma. Üliõpilane saab nakatumisest teatada kas

• oma instituudi õppekorraldusspetsialistile,
  • programmijuhile,
  • instituudi juhile või
  • eelkõige õhtuti ja nädalavahetusel otse ülikooli akadeemilisele sekretärile Tõnis Karkile (529 7917, tonis.karki@ut.ee).

Soovitan juba enne ülikooli teavitamist tuletada meelde, millal ilmnesid esimesed haigusnähud. Mõelge ka kahele päevale enne seda ja püüdke meenutada, millal osalesite auditoorsel õppetööl ning millistes ruumides viibisite. Kui haigusnähtusid ei ole, aga olete andnud positiivse proovi, mõelge oma käikudele kaks päeva enne proovi andmist.

Selle info toel saame välja selgitada võimalikud lähikontaktsed ja teavitada neid eneseisolatsiooni vajalikkusest.

Ülikooli töötajal soovitame nakatumisest teavitada oma vahetut töökorraldajat või akadeemilist sekretäri. On aga väga teretulnud, kui töötaja teavitab ka ise oma kolleege ja võimalikke lähikontaktseid.

Ma rõhutan, et endiselt jääb igale inimesele õigus jätta lähikontaktsete teavitamine Terviseameti kanda. Sel juhul võtab Terviseamet ülikooliga ise ühendust, kuid teave liigub siis paratamatult ajalise nihkega.

Püsige terved!

Toomas Asser