Rektori karika golfiturniiril võidutses taas sotsiaalteaduste valdkond

28. augustil toimus Pärnu Bay Golf Linksi väljakul 11. Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniir, mis tõi kokku 110 võistlejat üle Eesti ja ka välismaalt. Päikseline laupäev pakkus osalejatele sportlikku ning võistluspõnevust täis suvelõpupäeva mereäärses Häädemeestes.

„Rektori karika golfiturniiril on lisaks golfile vähemalt sama oluline seltskond, kes on kokku tulnud. Mul on hea meel, et ülikooli golfiturniiri traditsioon jätkub ning et igal aastal on osalejate seas nii vanu häid tuttavaid kui ka päris uusi nägusid,“ sõnas Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser.

Põhivõistluse võitjad said lisaks rändkarikale ja isiklikule karikale auhinnaks Veiniekspressi väljapandud veini, ülikooli sümboolikaga mansetinööbid või siidsalli ning Golfikaubad.ee kinkekaardi. Teisel rajal toimunud hole-in-one-erivõistluse auhinda, sõiduauto Toyota Corolla Touring Sport kaheaastast kasutusõigust, mille oli välja pannud Amserv, tänavu ei võidetud. Lisaks põhi- ja erivõistluse auhindadele loositi välja Pärnu Bay Golf Linksi mänguõigusi, ajakirja Golf aastatellimus ning Toyota Highlanderi kasutusõigus nädalavahetuseks.

Võistlusklassis HCPI 0–18 said esimese koha Berit Kolk ja Ago Nigul, teise koha Triin Anette Kaasik ja Andero Mardo ning kolmanda Linda Kahro ja Tõnu Tsernant. Klassis HCPI 18,1–36 võitsid Anneli Kolk ja Joosep Kivimäe, teise koha said Ines Nigul ja Marko Mihkelson ning kolmanda Liis Arrak ja Harri Värv. Segaklassi (HCPI 36–54) parim oli Jane Klavan, teisele kohale tuli Marco Ricci ja kolmandale Hannes Alttoa. Valdkondliku võistluse võitis nagu eelmisel ja üle-eelmiselgi aastal sotsiaalteaduste valdkond.

Sotsiaalteaduste valdkonna neli parimat (vasakult): Ago Nigul, Liis Arrak, Ines Nigul ja Marco Ricci. Foto: Valju Aloel

Tänavu olid rektori karika golfiturniirile oodatud ka algajad golfihuvilised, kes said golfitreener Oliver Treufeldti juhendamisel tutvuda golfivarustusega ning õppida löögitehnikat. Golfitutvustusel osales ka ülikoolipere värskeim liige, maskott Tiksu.

Golfitreener Oliver Treufeldt ja Tiksu. Foto: Tartu Ülikool

Aitäh kõikidele osalejatele, Otepää Golfiklubile, Pärnu Bay Golf Linksi meeskonnale ning koostööpartneritele, kelleks olid Amserv, Chemi-Pharm, Veiniekspress, Golfikaubad.ee, Ajakiri Golf ja Protone.

Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniiri traditsioon sai alguse 2011. aasta augustis ning esialgu oli turniir mõeldud üksnes Tartu Ülikooli üliõpilastele, töötajatele ja vilistlastele. Alates 2014. aastast on võistlusele osalema oodatud kõik, kes tunnevad huvi Tartu Ülikooli ja golfi vastu.

Lisateave: Kadri-Ann Mägi, Tartu Ülikooli vilistlastegevuse koordinaator, 5310 1610, kadri-ann.magi [ät] ut.ee