Rektorikandidaadid kohtusid esimesel debatil

Teisipäeval, 20. märtsil debateerisid Tartu Postimehe toimetuses Tartu Ülikooli rektorikandidaadid professor Margit Sutrop ja professor Toomas Asser. Kandidaatide esimest avalikku mõttevahetust juhtis reporter Kaspar Koort.

Praktilise filosoofia professori Margit Sutropi esitasid rektorikandidaadiks humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna nõukogu, sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu. Sutrop on humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, eetikakeskuse juhataja, rektoraadi liige ja Academia Europaea liige.

Neurokirurgia professori Toomas Asseri esitasid rektorikandidaadiks sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu, meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu. Asser töötab närvikliiniku juhatajana, lisaks on ta Tartu Ülikooli nõukogu ja Eesti Teaduste Akadeemia liige.

Valimiskogu valib Tartu Ülikoolile uue rektori 26. aprillil.

Vaata debatti siit.