Rektorikandidaatide esitamine lõppeb täna kell 17

26. aprillil valitakse Tartu ülikoolile rektor. Rektorikandidaatide esitamise tähtpäev on täna, 15. märtsil kell 17.

Täna õhtul kell 17 algab valimiskomisjoni koosolek, kus kinnitatakse rektorikandidaadid. Kandidaate võivad esitada valdkondade nõukogud, teiste Eesti ülikoolide nõukogud, Eesti Teaduste Akadeemia juhatus, ülikooli 15 korralist professorit ühiselt ja üliõpilasesindus. Rektoriks võib kandideerida isik, kes on või on olnud valitud professoriks.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna nõukogu otsustas 14. veebruaril esitada rektorikandidaadiks professor Margit Sutropi. Meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu otsustas 1. märtsil esitada rektorikandidaadiks professor Toomas Asseri.

Sotsiaalteaduste ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogud otsustasid rektori valimistel toetada nii professor Sutropi kui ka professor Asseri kandidatuuri.

5. aprillil kell 16.15 toimub rektorikandidaatide väitluskoosolek Tartu ülikooli aulas. Rektori valib 26. aprilli valimiskoosolekul viieks aastaks valimiskogu, kuhu kuuluvad nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid ja juhtivteadurid, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas. Valimiskogu nimekiri kinnitatakse 19. aprilli 2018. a seisuga. Valituks osutub kandidaat, kes kogub üle poole valimiskogu häältest.

Täpsemat teavet kandidaatide esitamise ja valimiste korra kohta saab valimiskomisjoni esimehelt Hannes Kollistilt (hannes.kollist@ut.ee).

Lisainfo: Andres Soosaar, Tartu ülikooli akadeemiline sekretär, 737 5605, andres.soosaar@ut.ee