Rektorite nõukogu valis uueks juhatuse esimeheks Alar Karise

Rektorite nõukogu valis oma 8. septembri üldkoosolekul uueks juhatuse esimeheks Tartu Ülikooli rektori Alar Karise, kes vahetab sellel ametikohal välja Eesti Kunstiakadeemia rektori Signe Kivi.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38170","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Mittetulundusühing Rektorite nõukogu asutati kuue Eesti avaliku ülikooli poolt 1. novembril aastal 2000. Avalikud ülikoolid Eestis on laiaulatusliku autonoomiaga avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Nõukogu eesmärk on aidata kaasa Eesti haridus-, teadus- ja kultuurielu edendamisele oma liikmete esindamise ja seisukohtade kujundamise kaudu ühist huvi pakkuvates küsimustes Vastavalt põhikirjale võivad nõukogu liikmeteks olla asutajaliikmed ja need Eesti ülikoolid, mis annavad bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppekavade alusel õpetust vähemasti kolmes teadusvallas ning kus toimub pidev ja edukas teadustöö ning doktoritööde kaitsmine.

Rektorite nõukogu juhatuse liikmed on avalike ülikoolide rektorid ehk Signe Kivi Eesti Kunstiakadeemiast, Peep Lassmann Eesti Muusika - ja Teatriakadeemiast, Alar Karis Tartu Ülikoolist,Tiit LandTallinna Ülikoolist, Andres Keevallik Tallinna Tehnikaülikoolist ja Mait Klaassen Eesti Maaülikoolist. Alates augustist 2010 oli juhatuse esimeheks Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi.

Lisainfo: Kairi Solmann, Rektorite nõukogu tegevsekretär, tel 737 6516, 529 4193, kairi.solmann@ern.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja