RELIGIOONIKONVERENTSIL OTSITAKSE PARIMAT USUÕPETUSE MUDELIT KOOLIDE JAOKS

"Arengud tänases maailmas on selgelt eile toonud vajaduse pöörata senisest rohkem tähelepanu erinevate religioonide tutvustamisele kooliprogrammides," ütles konverentsi korraldaja, TÜ religioonipedagoogika dotsent Pille Valk. Konverents on üks osa rahvusvahelisest projektist "Religioon ja haridus. Panus dialoogiks või konfliktifaktor Euroopa muutuvates ühiskondades" ning tegemist on esimese nii mastaapse rahvusvahelise religiooniõpetuse uuringuga, mida rahastab Euroopa Liit.

Lisaks käimasolevate uuringute tutvustamisele ja uute uuringute kavandamisele on konverentsi kavas kaks peaettekannet. Amsterdami Vaba Ülikooli psühholoogia ja haridusteaduskonna dekaan, religioonipedagoogika ja haridusfilosoofia professor Siebren Miedema kõneleb religioossest haritusest kui demokraatliku ühiskonna toimimise ja erinevate maailmavaadete dialoogi eeltingimustest. Tartu Ülikooli praktilise teoloogia professori Tõnu Lehtsaare ettekanne valgustab religioossete konfliktide probleeme lähtudes konfliktiteooriast.

Konverentsi käigus antakse ka ülevaate projektis osalevate maade religiooniõpetuse kogemustest. Selle aasta lõpuks pannakse kokku raamat "Religioosne mitmekesisus ja religioonide vahelised suhted", mis sisaldab ülevaadet vastavateemalistest teadustöödest projektis osalevates riikides.

Hamburgi Ülikooli kasvatusteaduste professori Wolfram Weisse juhitavas projektis osalevad erialaspetsialistid lisaks Tartu Ülikoolile veel Warvicki, Sorbonni, Stavangeri, Münsteri, Granada, Utrechti ja Amsterdami Vabast Ülikoolist, Vene Kristlikust Akadeemiast ning Saksa Ida Instituudist. Nende maade erinev religioosne maastik ja kogemused religioosse hariduse vallas loovad aluse selleks, et läbiviidavad ulatuslikud empiirilised uuringud aitaks selgitada sobivaid religiooniõpetuse mudeleid.

Projekti toetab Euroopa Liidu 6. raamprogramm ning sellega on võimalik lähemalt tutvuda koduleheküljel: http://www.redco.uni-hamburg.de/web/3480/3481/index.html

Konverentsi ajakava.

Lisainfo: TÜ religioonipedagoogika dotsent Pille Valk, tel 737 5963; 5560 1346

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist
tel 737 5509; 527 6922