Riietumiskultuurist astrobioloogiani

Tartu Ülikool kinkis rahvusülikooli 100. aastapäeva puhul Eesti õpilastele 105 eriilmelist loengut. TÜ teaduskooli eestvedamisel käisid ülikooli teadlased, õppejõud ja kraadiõppurid 2019. aastal oma uurimisteemat tutvustamas enam kui 80 koolis üle terve riigi.

Loengusarja eesmärk oli tuua Tartu Ülikooli teadus- ja õppetöö kooliõpilastele lähemale, levitada teaduslikku maailmapilti ning tutvustada ülikooli tegemisi laiemalt.

Suur rõõm on tõdeda, et loengusarjaga jõuti aasta jooksul paljudesse Eesti nurkadesse Narvast Kuressaareni ja Haabneemest Valgani. Rahvusülikooli juubeliaasta kestel sai ülikooli loengusarjast osa ligi 6400 õpilast. Sellist kogu Eestit hõlmavat projekti pole ülikooli ajaloos varem korraldatud: teaduskool on üldhariduskoolidele loenguid pakkunud ka varem, kuid tavaliselt ei jõua need maakonnakeskustest kaugemale.

Loe edasi Tartu Ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis.