Rootsi kuninganna Silvia tuleb Tartu Ülikooli 375. aastapäeva pidustustele

Kuninganna Silvia saabub Stockholmist lennukiga Tartusse 5. oktoobri hommikul ja avab kell 11 Toomemäel Riigikohtu hoone ees koos TÜ rektor Alar Karise ja peaminister Andrus Ansipiga Tartu Ülikooli rajaja Johan Skytte monumendi. Seejärel suundub kuninganna koos saatjaskonnaga Toomemäelt mööda Lossi tänavat alla linna, kus rahvas saab teda tervitada.

Kell 12 saabub kuninganna Tartu Ülikooli peahoonesse, et võtta osa ülikooli 375. aastapäeva aktusest. Aktusel esinevad tervitustega TÜ rektor Alar Karis, president Toomas Hendrik Ilves, kuninganna Silvia ja Tartu linnapea Urmas Kruuse. Aulaloengu teemal "Universitas Tartuensis 400" peab TÜ biomeditsiinitehnoloogia professor Mart Ustav.

Kell 18 osaleb kuninganna Vanemuise kontserdimajas pidulikul kontserdil "Kuningas Gustavi gala." Kontsert koosneb kahest osast – esimene on klassikaline ja akadeemiline, teine rahvalik ja rahvuslik. Esimeses osas esitavad ülikooli kultuurikollektiivid ja Eesti parimad solistid maailmas tunnustust leidnud klassikalist muusikat. Teises osas esitavad ülikooli koorid, rahvakunstiansamblid, puhkpilliorkester ning kultuuriakadeemia pärimus- ja jazzmuusikud esitavad Eesti rahvalaule, -viise ja tantse põimituna regilauluga. Kontserdist teeb otseülekande ETV.

Lisainfo: TÜ rahvusvahelise koostöö juht Sirje Üprus, tel 737 5615, 509 7117

Anneli Maaring