Rootsi suursaadik teeb lahkumisvisiidi ülikooli

Rootsi suursaadiku Mikael Erikssoni teenistus Eestis jõuab septembriga lõpule. Teisipäeval, 21. septembril teeb ta lahkumisvisiidi Tartusse, kus on toimunud palju Rootsi jaoks tähenduslikke sündmusi.

Ülikoolis võtab Mikael Erikssoni vastu rektor Toomas Asser, kes soovib teda tänada viljaka koostöö eest, ning seejärel kohtub suursaadik skandinavistika osakonna töötajatega. Suursaadik Eriksson on aidanud kaasa mitmesuguste Rootsi-teemaliste teaduskonverentside, raamatuesitluste, näituste ja ürituste toimumisele ning tundnud elavat huvi rootsi keele õpetamise võimaluste avardamise vastu Tartu Ülikoolis. Eriti head mälestused on jäänud ühiselt korraldatud Gustav Adolfi päevadest Tartu Ülikoolis.

Lisateave: Sirje Üprus, Tartu Ülikooli välisprotokolli juht, 509 7117, sirje.uprus.@ut.ee