Saksa-Eesti akadeemilise nädala aulaloeng keskendub kõrgkoolidevahelisele konkurentsile

Rektor prof Kurt von Figura ettekanne on osa kell 10.15 algavast Academica XII pidulikust avamisest. Loengule järgneb diskussioon teemal "Klassikalised ülikoolid kaasaegses muutuvas maailmas", mida juhib professor Tõnu Lehtsaar. Lisaks mõlema ülikooli rektoritele osalevad arutelus prof Toomas Haldma, prof Anne Lill ja prof Jaak Kikas Tartu Ülikoolist ning prof Heinz-Günther Nesselrath, prof Martin Tamcke ja prof Volker Lipp Göttingeni Ülikoolist.

Avaüritusel esinevad tervitussõnadega ka Jaan Kõrgesaar Haridus- ja teadusministeeriumist ning Saksamaa suursaadik Julius Bobinger. Kogu üritus on sünkroontõlkega saksa ja eesti keelde.

TÜ välissuhete osakonna peaspetsialisti Lea Kivi sõnul on Academica oma 12-aastase ajaloo jooksul toonud Eestisse esinema mitmeid väljapaistvaid teadlasi Saksamaa paljudest ülikoolidest. "Teadusnädala eesmärk on tihendada suhteid Saksa ja Eesti teadlaste vahel ning avardada võimalusi erialaste kontaktide sõlmimiseks. Samuti annab see huvilistele võimaluse kuulata mainekate teadlaste ja haridustegelaste loenguid," ütles Kivi.

Academica XII jätkub teisipäeval, 4. novembril Göttingeni teadlaste loengutega TÜ teaduskondades. Sama päeva õhtul toimub Saksa-Eesti üliõpilaste kohtumisõhtu pealkirjaga "Avatud maailma võlu".

Alates 2007. aastast on Academica põhitähelepanu pööratud Tartu Ülikooli partnerülikoolidele Saksamaal, keskendudes igal aastal ühele neist. Käesoleval aastal on palutud Academica külaliseks Göttingeni Ülikool, mille delegatsiooni kuuluvad 11 eriala professorid.

Teadusnädala toimumist toetavad Nordrhein-Westfaleni liidumaa tööandjate liit ja Saksamaa suursaatkond Tallinnas.

Kõik huvilised on oodatud nii 3. novembril kell 10.15 toimuvale Academica pidulikule avamisele kui ka 4. novembril toimuvatele loengutele teaduskondades ja tudengite kohtumisõhtule.

Academica XII täpse kava leiab veebiaadressilt: www.academica.ut.ee.
Lisainfo: Lea Kivi, TÜ välissuhete osakonna peaspetsialist, tel 737 6114, lea.kivi@ut.ee.

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist