Sel nädalavahetusel toimub rahvusvaheline noorte slavistide konverents

Tänavune konverents on erakordne suure esinejate arvu ning esindatud riikide poolest. 24.-26. aprillini toimuv üritus toob kokku osalejaid 15 riigist. Ettekannetega esineb 74 noort teadlast Itaaliast, Kasahstanist, Lõuna-Koreast, Poolast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Suurbritanniast, Šveitsist, T¨ehhist, Valgevenest, Venemaalt, aga ka meie naaberriikidest Soomest, Lätist ja Leedust. Osalevad ka TÜ slaavi filoloogia osakonna doktorandid, magistrandid ning bakalaureuseastme üliõpilased.

1963. aastal alguse saanud konverentsitraditsiooni olulisust kinnitab asjaolu, et sellelt ürituselt on teadusteed alustanud mitmed tunnustatud vene keele ja kirjanduse ning semiootika spetsialistid.

Konverentsi programm on jagatud kirjanduse ja keeleteaduse sektsioonideks. Teemadering on lai: käsitletakse nii keskaja kui ka tänapäeva vene kirjandust, räägitakse teksti intertekstuaalsest analüüsist, vene kirjanduse tõlgetest teistesse keeltesse, etümoloogiast, vormiõpetusest ning teistest vene keele ja selle õpetamise aspektidest.

Konverentsi läbiviimist toetavad Eesti Kultuurkapital, TÜ õppeprorektor prof Birute Klaas ja Eesti Rahva Muuseum.

Kõik huvilised on reedel, 24. aprillil kell 11 oodatud rahvusvahelise noorte slavistide konverentsi avamisele TÜ ajaloo muuseumi valges saalis. Keeleteaduslikud ettekanded algavad kell 14 aadressil Näituse tn 2 asuvas õppehoones ning kirjanduse ettekanded samal ajal Eesti Rahva Muuseumis.

Lisainfo: Roman Voitehhovit¨, konverentsi peakorraldaja, tel 737 6352

Kristina Kurm