Sel nädalavahetusel toimub rahvusvaheline slaavi keeleteaduse alane konverents

12.-14. oktoobril toimub Tartu ülikooli slaavi filoloogia osakonnas rahvusvaheline konverents „Keel ja inimene“. Konverents  on pühendatud tuntud keeleteadlase, vene grammatika- ja aspektiuurija, TÜ emeriitprofessor Mihhail Šeljakini (1927–2011) mälestusele.

Konverentsi siduvaks teemaks on subjektiivsus keeles, mida ettekannetes käsitletakse vene keele leksikoloogia, morfoloogia, süntaksi seisukohast, samuti arutletakse selle üle, kuidas avaldub subjektiivsus erinevate sotsiaalsete gruppide keelekasutuses, keele uuendustes ja tõlkes.

Šeljakin on öelnud, et keeleteadus on pikemat aega tegelenud küsimusega, missugune on keele struktuur, kuidas on keel(ed) üles ehitatud. Nüüd tuleks vastata küsimusele, miks on keele struktuur just selline, miks on keel just niiviisi üles ehitatud. See oli Šeljakini sõnul keeleteaduse põhiülesanne, mille lahendamise poole pürib ka tema mälestusele pühendatud konverents.

Esinejaid on lisaks Eestile Venemaalt, Ukrainast, Soomest, Bulgaariast, Lätist, Moldovast jt riikidest. Kokku saab kolmel päeval kuulata ligi 40 ettekannet.

Konverentsi avamine toimub 12. oktoobril kell 11.00 Lossi 3–406.

Ürituse töökeel on vene keel. Kõik huvilised on oodatud osa võtma.

Konverentsi "Keel ja inimene" korraldamist toetavad Tartu ülikooli filosoofiateaduskond ja Tartu ülikooli keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool.

Konverentsi ajakava

Lisainfo: Irina Külmoja, vene keele professor,  irina.kulmoja@ut.ee

Valentina Tubin, õppekorralduse spetsialist, valentina.tubin@ut.ee, tel. +372 737 6352