Selgus rahvusvahelise keemiaolümpiaadi võistkond

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41059","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]17.–19. aprillil toimus Riias XVII Balti keemiaolümpiaad, millest võtsid osa Eesti, Läti ja Leedu võistkonnad. Võistluse esikolmikus oli kaks Eesti õpilast.

Üldvõitja oli Taavi Pungas Tallinna Reaalkoolist (72,97 punkti sajast), kolmanda koha saavutas Gleb Široki Tallinna Õismäe Vene Lütseumist. Teine koht kuulus R. Čaplinskisele Lätist.

Olümpiaadi tulemuste põhjal kuuluvad 41. rahvusvahelise keemiaolümpiaadi võistkonda peale Taavi Pungase ja Gleb Široki ka Kadi Liis Saar ja Maksim Mi¨in.

Balti keemiaolümpiaadi esimesel päeval toimus kahest osast koosnev praktiline voor, kus Eesti õpilastest saavutas parima tulemuse Maksim Mi¨in (29,50 punkti 40-st). Teisel päeval lahendati teooriaülesandeid, kus parima tulemuse sai Taavi Pungas (50,97 punkti 60-st). Teooriavooru töö sisaldas kolme orgaanika, ühte anorgaanilise keemia ning kahte füüsikalise keemia ülesannet.

Igast riigist oli Balti keemiaolümpiaadil kaasas kaks mentorit. Eesti esindusega olid kaasas Uno Mäeorg ja Vladislav Ivani¨t¨ev. Eesti võistkonda aitasid ette valmistada emeriitdotsent R. Pullerits, dotsendid U. Mäeorg, L. Tamm, K. Herodes, K. Lust ning S. Mäeorg, E. Uibopuu, A. Uustare, J. Nerut, K. Viht, V. Ivani¨t¨ev, T. Romann, O. Lebedev, I. Ogibalov, J. Metsik ja A. Laan.

Traditsiooniliselt toimub Balti keemiaolümpiaad järgmisel aastal Tartus.

Täielik protokoll, žürii otsus, probleemid ja lahendused avaldatakse aadressil www.olunet.org/bcho.

Lisainfo: Jaak Nerut, keemiolümpiaadi komisjoni esimees, tel 737 6625, jaak.nerut@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja