Selgusid Eesti parimad noored füüsikud

Nädalavahetusel 9.-10. aprillil selgusid üleriigilise koolinoorte füüsikaolümpiaadi võitjad. Kokku oli olümpiaadile kutsutud 112 parimat 8.-12. klasside õpilast 29. jaanuaril toiminud piirkonnavooru ning 27. novembri lahtise võistluse tulemuste alusel.

Õpilastel tuli olümpiaadil 5 tunni jooksul lahendada nii teoreetilisi kui praktilisi ülesandeid. Olümpiaadi paremad selgitati välja nii klasside kui ka absoluutarvestuses (eraldi põhikooli- ja gümnaasiumiastmes).

Olümpiaadi gümnaasiumiastme absoluutseks võitjaks tuli Ants Remm Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist (õpetaja Siim Oks), kes sai ka TÜ Füüsika Instituudi eripreemia - tahvelarvuti. Ants Remm tuli igümnaasiumiastme absoluutseks võitjaks ka mullu.

Põhikooli vanuserühma parim oli Vanalinna Hariduskolleegiumi kõigest 7. klassi õpilane Kristjan Kongas (õpetaja Irja Tuus), temale määrati kirjastuse Avita poolt välja pandud 190-eurone stipendium. Avita stipendiumid said veel ka teised esimese järgu diplomi saajad Siim Liiser 12. klassist ja Jaan Toots 10. klassist (mõlemad Tallinna Reaalkoolist). Jaan Toots sai lisaks Eesti Füüsika Seltsi eripreemia parimale mittelõpuklassi õpilasele - ajakirja American Scientific aastatellimus.

Füüsikaolümpiaadi gümnaasiumiastme absoluutne võitja Ants Remm esindab Eestit 2011. aasta suvel Tais toimuval rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil. Võistkonna ülejäänud neli liiget selguvad 26.-28. aprillil Tallinnas toimuval Eesti-Soome füüsikaolümpiaadil, kuhu lõppvooru tulemuste põhjal kutsuti 22 gümnaasiumiõpilast.

Eesti aineolümpiaadide korraldamist koordineerib TÜ Teaduskool ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.
Olümpiaadižürii tänab kõiki sponsoreid ja toetajaid:
kirjastus Avita, Swedbank, Füüsika Instituut, Eesti Füüsika Selts, Euroopa Liidu sotsiaalfond, MTÜ Loodusajakiri, ajakiri Tarkade Klubi, teaduskeskus Ahhaa, Tartu Erakool.

Füüsikaolümpiaadi koduleht: http://www.teaduskool.ut.ee/efo

Lisainfo: Jaan Kalda, olümpiaadi žürii liige, 56 21 4406