Selgusid Eesti parimad noored inglise keele tundjad

5.–6. märtsil toimus Tartu Ülikoolis 2009/2010 õppeaasta üle-eestiline inglise keele olümpiaad gümnaasiumiõpilastele. Parimaks tunnistati Miina Härma Gümnaasiumi abituriendi Martin Kilbi uurimistöö "The Effects of the Global Economic Recession on the Movie Industry in the USA"

Martin Kilp pälvis lisaks esikohale ka parima uurimustöö eriauhinna. Olümpiaadil anti välja veel kaks esimese järgu preemiat. Teise koha vääriliseks tunnistati Tallinna Inglise Kolledzi 12. klassi õpilase Katheriin Liibert uurimistöö "The Impact of 2004 Indian Ocean Tsunami on Sri Lanka and Aceh, Indonesia".

Kolmanda koha sai Tallinna Inglise Kolledzi 12. klassi õpilase Priit Tohver uurimusega " The Influence of Blaxpolitation on Cultural Unity in America". Tohver pälvis ka olümpiaadi diskussioonipreemia.

Olümpiaadi esikolmik sai lisaks muudele auhindadele ka 3000 krooni suurused preemiad kirjastuselt Avita.

Olümpiaadi teemaks oli sellel aastal "Kas kriisid lahutavad või ühendavad kultuure ja inimesi". Olümpiaad toimus kahes voorus. Esimesse vooru laekunud rekordarvu uurimustööde hulgast valis žürii lõppvooru 15 parimat. Lõppvoorus pidid finalistid oma uurimusi žürii, kaasvõistlejate ning külaliste ees kaitsma.

Inglise keele olümpiaadi koduleht: http://www.teaduskool.ut.ee/iko

Lisainfo: Katiliina Gielen, inglise keele olümpiaadi komisjoni esimees, tel 737 5218, e-post Katiliina.Gielen@ut.ee.

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja