Selgusid Eesti parimad noored soome keele tundjad

Tasavägises võistluses jäid esimest ja teist kohta jagama Krislin Tukia Loo Keskkooli 11. klassist (õp. Ebe Talpsepp) ja Kaidi Suvi Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi 12. klassist (õp. Vesta Leesalu). Kolmas oli Birgit Podelsky Pirita Majandusgümnaasiumi 12. klassist (õp. Elfriede Ait). Ka neljas ja viies koht läksid jagamisele: Elis-Ketter Heinaru (Jüri Gümnaasium, 12. kl, õp. Marge Gorbunov) ja Dage Särg (Miina Härma Gümnaasium, 12. kl, õp. Reet Volmer).

Algajate arvestuses tuli eskohale Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Laura-Liisa Heinoja (õp. Tiiu Kruus), teine oli Tartu Forseliuse Gümnaasiumi 10 klassi õpilane Carrie Raiend (õp. Helja Kirber) ja kolmas Pirita Majandusgümnaaisumi 10. klassi õpilane Paul Saar (õp. Elfriede Ait).

Olümpiaadist osavõtjaid autasustati Soome suursaatkonna vastuvõtul. Auhinnad andis üle aukonsul Toivo Kabanen. Võitjad said auhinnad Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonnalt. Parimatele kinkisid oma aastatellimuse ajalehed ja ajakirjad Suomen Kuvalehti, Selkouutiset, Kodin Kuvalehti, Seura, Suosikki, Anna, Me Naiset, Demi, Martat, Kotiliesi, Kanava, Sinä ja Minä, Virke, Inkeri ja Lukufiilis.

Auhinnaraamatuid kinkis ka TEA kirjatus. Magusate auhindadega toetas olümpiaadi traditsiooniliselt Fazer Maiustused. Osalejate vahel loositi välja Kesälukioseura soome keele suvekursus Soomes. Loosiõnn naeratas Mirjam Harakile Loo Keskkoolist.

Eesti gümnaasiumides õpib soome keelt kolmanda võõrkeelena üle tuhande õpilase. Soome Instituut on koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli soome keele lektorite ja üliõpilastega korraldanud soome keele olümpiaadi alates 1998. aastast. Tänavusel olümpiaadil osales 28 parimat soome keele oskajat 12 koolist. Olümpiaadil lahendati sõnavara-, grammatika-, kuulamis- ja tekstimõistmisülesandeid, samuti tuli näidata vestlus- ja kirjutamisoskust. Pärast ülesannete lahendamist esines noortele armastatud soome luuletaja Heli Laaksonen, kes õppis 1990. aastatel Tartu Ülikoolis eesti keelt.

Koolinoorte aineolümpiaadide korraldamist koordineerib Eestis TÜ Teaduskool ja rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Järvi Lipasti, Soome keele olümpiaadi komisjoni esimees, tel 7427319, jarvi.lipasti@finst.ee ja http://www.teaduskool.ut.ee/soko

Karin Volmer
pressiesindaja