Selgusid esimesed Lennart Meri nimelise teadustöö auhinna laureaadid

TÜ arheoloogiaprofessor Valter Lang pälvis auhinna oma möödunud aastal ilmunud monograafia "The Bronze and Early Iron Ages in Estonia" eest. Magistritööde kategoorias võitis 2007. aastal TÜ ajakirjanduse ja kommunitatsiooni osakonnas magistrikraadi kaitsnud Kristina Veidenbaum tööga teemal "Uudistemagasin kui sotsiaalne ressurss teismelistele. Kvalitatiivne uurimus telesaate "Reporter" retseptsioonist".

TÜ Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsari sõnul arvestas komisjon laureaatide valikul tööde akadeemilist taset, rahvusvahelist kaalukust ja olulisust Eesti jaoks. "Üks laureaatidest käsitles oma töös kauget minevikku – pronksi- ja varajast rauaaega – teine oli aga suunanud oma tähelepanu tulevikule, noortele. Mõlemal juhul oli uuring Eesti-keskne, mis on üks auhinna eesmärke, samas tutvustab professor Langi monograafia meie ajalugu rahvusvaheliselt, mida auhinna loomisel samuti silmas peeti."

Lennart Meri nimeline teadustöö auhind asutati TÜ Sihtasutuse juurde möödunud aastal eesmärgiga tunnustada ja väärtustada teadustegevust Tartu Ülikooli õppejõudude, teadustöötajate ja üliõpilaste hulgas ning laiemalt kogu ühiskonnas ja aidata kaasa teadustööde kvaliteedi edendamisele.

Auhind – kaks stipendiumi vastavalt 50 000 ja 20 000 krooni – anti laureaatidele üle 22. veebruaril Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud aktusel ülikooli aulas.

Lisainfo: TÜ Sihtasutuse juhataja Ruth Kotsar, tel. 7375852 või 521 6820

Anneli Maaring