Selgusid Lõuna-Eesti kümme parimat noorte äriideed

Lõuna-Eesti suurima äriideede võistluse Kaleidoskoop eelvoorus 13. detsembril valiti 36 meeskonna seast välja kümme, kes pääsevad oma äriideed esitlema Kaleidoskoobi finaali.

Eelvooru kümme parimat äriideed on järgmised:

• MediBee – erakorralise meditsiini veebijärjekorrad (meeskonna liikmed Tervishoiu Kõrgkoolist, TÜ-st);
  • Pick and Drive – platvorm, mis ühendab odavamat sõiduõpet otsivad autosõidu õppijad ja lisatasu teenida soovivad sõiduõpetajad (TÜ);
  • Rosella Kunst – kliente ja kunstnikke ühendav veebileht, kus kliendid saavad foto või idee järgi tellida kunstiteose (õpilasfirma);
  • Stargazing – võimaldab otsida tähtede vaatamise paiku, kus ei ole pilvi ega valgusreostust (TÜ, Tartu kutsehariduskeskus;
  • The Joy of Giving – e-kaubanduse veebisait, kus inimesed saavad tellida lõunasöögi. Lisaks saadab firma toitu Eesti vaestele peredele, sest peamine eesmärk on aidata kaasa vaesuse vähendamisele Eestis (TÜ);
  • TRIT – muudab tõlkijad nähtavamaks, tõlkimise ressursitõhusamaks ja tõlke tellimise lihtsamaks (TÜ);
  • VEINC – kõigile huvilistele mõeldud uuenduslik veinikursus, kus saadetakse kliendile iga kuu kolm pudelit veini koos neid tutvustava teabega (TÜ);
  • Vetik – aitab kosmeetikatootjatel asendada ebatervislikke värvaineid uue loodusliku ja taimset päritolu punase värvainega, millel on nahka noorendav toime (TÜ);
  • ViralSAT – ühendab satelliidipildid inimeste tehtud piltidega katastroofiolukordadest, et pakkuda kriitiliste otsuste tegemiseks paremat teavet (TÜ, Tartu kutsehariduskeskus, Toronto Ülikool);
  • VRE – kinnisvarabüroode mobiilirakendus, mis aitab luua 360-kraadise vaatega tuure mõne hiireklõpsuga ja ilma lisatehnoloogiata (TÜ).

Tartu V konverentsikeskuses toimunud eelvoorus tutvustas iga tudengi- ja õpilasfirma žüriile oma äriideed kolme minuti jooksul ning seejärel tuli vastata küsimustele.

„Alati on hea näha, et on hulganisti noori inimesi, kes tahavad parandada või aidata valdkonda, millest nad hoolivad,“ ütles žürii liige Martin Vares. „Oli neid, kellel teekond selge, ja neid, kellel on vaja veel pead murda, kuid igal mõttel oli oma väärtus. Julgustan kõiki tiime edasi töötama ja pingutama, et oma idee ellu viia. Kui koguda tagasisidet, saabub lõpuks edu.“

Eelvooru võitjad esitlevad oma ideed finaalis, mis toimub 24. jaanuaril Startup Day ärikonverentsil.

Äriideede konkurss Kaleidoskoop toimus 11. korda, seekord koos tehisintellektikonverentsiga „Startup Talks“. Žüriisse kuulusid TÜ ettevõtluse nõustaja Aivar Pere, Fractory tegevjuht Martin Vares, Tartu Biotehnoloogia Pargi tegevjuht Sven Parkel, Go Motorsi ärianalüütik Giga Sesitashvili, TÜ ettevõtluse teadur Iuliia Trabskaia, TÜ välisrahastuse projektide koordineerija Laura Tomson ja Startup Day turundusjuht Marelle Ellen.

Finaalis jagatakse auhindu, mille hulgas on osalemine Euroopa Innovatsiooniakadeemia Portugali programmis, piletid idufirmade konverentsile „Latitude59“, Tartu linnavalitsuse rahaline auhind ning kaks kuud ligipääsu koostöötamise keskkonnale Startup Hub.

Programmi „Starter“ äriideede võistlust toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.

Lisateave: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5908 6451, riin.lisett.rei@ut.ee