Selgusid parimad loodusteaduste tundjad

2014. aastal toimuvast loodusteaduste olümpiaadist võisid osa võtta õpilased, kes on sündinud 1999. aastal või hiljem. Olümpiaad viidi läbi kahes voorus. Esimeses ehk piirkondlikus voorus (mis toimus 8. märtsil) pidid õpilased näitama oma teadmisi füüsikat, keemiat ja bioloogiat integreerivate ülesannete lahendamisel. Teine voor, mis oli ühtlasi ka lõppvoor, koosnes seevastu samade ainete eksperimentaalsete ülesannete lahendamisest.

Žürii kutsus loodusteaduste olümpiaadi teisest voorust osa võtma loodusteaduste piirkondliku võistluse tulemuste põhjal 52 parimat õpilast.

4. mail Tartus toimunud lõppvoorus selgitati välja nii parimad eksperimenteerijad kui ka üldarvestuse võitjad. Üldarvestuses võeti võrdse osakaaluga arvesse nii teoreetilises kui eksperimentaalses voorus saavutatud tulemusi.

Eksperimentaalvooru parimad olid Alex Savolainen Tartu Kivilinna gümnaasiumist, Airon Johannes Oravas Tallinna Prantsuse lütseumist ja Kristiina Melissa Jõeäär Tallinna Inglise kolledžist.

Kokkuvõttes võitis aga loodusteaduste olümpiaadi käesoleval aastal Kaarel Hänni Tallinna Prantsuse lütseumist. Teiseks tuli Airon Johannes Oravas ja kolmas oli Richard Luhtaru Miina Härma gümnaasiumist.

Täielikud tulemustetabelid on leitavad loodusteaduste olümpiaadi kodulehelt.

Loodusteaduste olümpiaadi läbiviimist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning koordineeris TÜ teaduskool.

Lisainfo: Siiri Velling, e-kiri: siiri.velling@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja