Selgusid parimad noored matemaatikatundjad

Tartu Ülikoolis toimus 20.–21. märtsil üleriigilise koolinoorte matemaatikaolümpiaadi lõppvoor 9.–12. klassi õpilastele.101-st osavõtjast pälvisid auhinnalise koha 33 õpilast.

Neist I järgu väärilisteks osutusid Rauno Siinmaa (Pärnu Koidula Gümnaasium, 12. kl), Aleksandr Šved (Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 11. kl), Erik Tamre (Tallinna Reaalkool, 10. kl), Kaur Aare Saar (Tallinna Inglise Kolledž, 9. kl), Jaan Toots (Tallinna Tehnikagümnaasium, 9. kl), Sandra Schumann (Tallinna Reaalkool, 9. kl).

Kirjastuse Avita 3000 krooni suurune stipendium määrati 12. klassi õpilasele Rauno Siinmaale (Pärnu Koidula Gümnaasium) ning 11. klassi õpilastele Aleksandr Švedile (Tallinna Tõnismäe Reaalkool) ja Ants Remmile (Hugo Treffneri Gümnaasium)

Vastavalt matemaatikaolümpiaadi žürii otsusele pälvisid Swedpanga 1000 krooni suurused Benoit’ Mandelbroti stipendiumi Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased Eva-Lotta Käsper ja Aarne Lees, Tallinna Reaalkooli õpilased Andre Tamm, Erik Tamre, Ivo Adermann, Sandra Schumann, Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilane Gerli Viikmaa, Kaur Aare Saar Tallinna Inglise Kolledžist, Jaan Toots Tallinna Tehnikagümnaasiumist ning Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Sander Siim.

Lisaks võitjatele selgusid õpilased, kes hakkavad kandideerima 5.–14. juulil Kasahstanis Astanas toimuva 51. rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi Eesti esinduse kuuele kohale.
Eesti aineolümpiaadide korraldamist koordineerib Tartu Ülikooli Teaduskool ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Matemaatikaolümpiaadi koduleht: http://www.teaduskool.ut.ee/emo

Lisainfo: Härmel Nestra, TÜ matemaatika-informaatika teaduskonna lektor, tel 737 5428, e-post harmel.nestra@ut.ee

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist