Selgusid parimad populaarteaduslike artiklite kirjutajad

Kahte tüüpi vetikad peavad Soome lahes omavahel sõda. Seda kirjeldanud Tartu Ülikooli doktorant Riina Klais võitis artikliga "Keemiasõda Soome lahes" Tartu Ülikooli korraldatud doktorantide populaarteaduslike artiklite konkursi.

Klaisi artikkel räägib, kuidas vaguviburlased ja ränivetikad Soome lahes omavahel võitlevad. Mis muutusi see on kaasa toonud ja kas need muutused on kõik läbinisti halvad?

Teise koha võitis Priit Pedastsaar Eesti Maaülikoolist. Tema lugu kirjeldas, kuidas Eestis kasvatatud hübriidviinamarjasortide marjadest kääritatud veiniga on võimalik võidelda Alzheimeri tõve vastu.

Kolmanda koha võitis Tartu Ülikooli psühholoogiadoktorant Triin Kurrikoff, kes kirjutas, kuidas peresuhted ja geenid mõjutavad mõtlematut käitumist.

Võitja saab preemiaks 1000 eurot, teise koha artikli autor 500 ja kolmanda koha artikli autor 250 eurot.

Võistluse parimad tööd ilmuvad juba lähiajal Novaatoris.

Konkurssi aitasid korraldada Eesti haridus- ja teadusministeerium ja sihtasutus Archimedes.

Edastas
Anneli Miljan