SELGUSID TARTU ÜLIKOOLI 2006. AASTA PARIMAD ÕPPEJÕUD

2005/2006. õppeaasta Tartu Ülikooli parimad õppejõud on filosoofiateaduskonna inglise keele assistent Piret Kärtner (humaniora valdkond), haridusteaduskonna inglise keele didaktika lektor Kristel Ruutmets (socialia valdkond), bioloogia-geograafiateaduskonna bioloogia didaktika lektor Urmas Kokassaar (realia et naturalia valdkond) ning arstiteaduskonna farmakognoosia dotsent Ain Raal (medicina valdkond).

"Aasta õppejõu auhinda otsustas ülikool välja andma hakata seepärast, et väärtustada ülikooli põhitegevust. Auhinnaga soovime tähtsustada head õpetamist ning tunnustada üliõpilastelt kõrgemaid hinnanguid saanud õppejõude. Parimate tunnustamisest on plaanis välja kujundada ilus traditsioon, sest tublisid õppejõude on Tartu Ülikoolis väga palju," ütles TÜ õppeprorektor prof Birute Klaas.

Aasta parimad õppejõud selgusid eelmisel õppeaastal pärast loengute lõppu tudengite poolt täidetud õppejõudude ja ainekursuste hindamise kirjaliku küsitluse põhjal. Ankeedis pidid vastajad hindama õpetamise selgust, õppejõu oskust loengus kuulajaid kaasa haarata, näitlikustavate materjalide kvaliteeti ning ainekursuse selgust.

Aasta õppejõu auhinna annab üle üliõpilasesinduse esimees õppeaasta pidulikul avaaktusel esmaspäeval, 4. septembril kell 10.00 ülikooli aulas. Parimad õppejõud saavad kingiks ehtekunstnik Katrin Veegeni kujundatud erikujundusega hõbedast rinnamärgi ning rahalise preemia Tartu Ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses (18 250 krooni). Aasta õppejõu auhinna laureaadid esinevad järgneva õppeaasta jooksul ülikoolis avaliku loenguga.

Ülikool soovib esile tõsta ning tunnustada kõigi nelja teadusvaldkonna kümmet parimat õppejõudu ning nende nimed leiab veebiaadressilt: /tudeng/kvaliteet/aasta_oppejou_auhind/2006.

Lisainfo: Ivika Puusepp, TÜ õppeosakond, tel 737 5629

Liina Jürgen