Selgusid Tartu Ülikooli prorektorid

Oma valikut põhjendas professor Karis ühelt poolt järjepidevuse tagamisega ülikooli juhtimises, teiselt poolt aga pidas ta vajalikuks tuua rektoraati ka nö uut hingamist. "Õppevaldkond on väga keeruline valdkond. Birute Klaas on olnud prorektorina võimekas ja ühtlasi kannab ta edasi järjepidevust. Kristjan Haller on olnud pikka aega seotud Eesti teaduse ja kõrgharidusega ning suudab minu arvates tuua TÜ juhtimisse väga vajalikku kompetentsi," ütles Karis.

Rektor Karis rõhutas veel, et vajadus kolmanda prorektori järele on tugev. "Teatud valdkonnad, nagu innovaatika, välissuhted, majandus ja ettevõtlus muutuvad ülikooli arengu jaoks järjest olulisemaks. Tõenäoliselt nimetan kolmanda prorektori ametisse uuel aastal."

Eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas asus TÜ õppeprorektorina ametisse 2006. aasta algul. Aastatel 1999 – 2005 oli ta TÜ filosoofiateaduskonna dekaan. Klaas on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli eesti filoloogina 1981. aastal cum laude. 1988. aastal kaitses ta filoloogiateaduste kandidaadi kraadi.

Kristjan Haller on sündinud 1949. aastal Raplas. Ta lõpetas 1973. aastal Tartu Riikliku Ülikooli füüsika erialal. 1982. aastal kaitses ta ENSV Teaduste Akadeemia Füüsika Instituudi juures füüsika-matemaatika kandidaadi kraadi. Kristjan Haller on töötanud aastatel 1989 kuni 1994 Eesti TA Füüsika Instituudi (praegune Tartu Ülikooli Füüsika Instituut) teadusdirektorina ning TÜ FI direktorina aastatel 1994 – 2003. Alates 2003. aastast on Kristjan Haller olnud Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler.

TÜ prorektorid alustavad tööd 16. augustist 2007.

Lisainfo: TÜ pressiesindaja Anneli Maaring, tel 737 5683, 5150184

Anneli Maaring