Selgusid Tartu Ülikooli riigieelarvelistele õppekohtadele vastuvõetute nimekirjad

Rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe riigieelarvelistele õppekohtadele esitati enim avaldusi arstiteaduskonnas õppima asumiseks – 446 avaldust. Kui kõikides teistes Tartu Ülikooli teaduskondades ja kolledžites on vastuvõtt lävendipõhine, siis ainsana arstiteaduskonnas toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel. Arstiteaduskonnas suurim konkurss, 3,3 inimest kohale, oli hambaarstiteaduse õppekaval, kuhu võeti vastu 27 üliõpilaskandidaati. Proviisori erialal oli konkurss 2,8 inimest kohale ja vastuvõetuid 25 ning arstiteaduses kaks inimest kohale ja vastuvõetuid 140.

Arstiteaduskond on ka ainus, kus Tartu Ülikooli vastuvõtu puhul saab rääkida konkursist. Lävendipõhise vastuvõtu korral saab üliõpilaskandidaat riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Kõik, kelle punktisumma on võrdne lävendiga või ületab seda, võetakse Tartu Ülikooli vastu. Enne avalduse esitamist on seega teada, kas ta on vastuvõetav või mitte ning neil, kes lävendit ei ületa, pole mõtet ka avaldust Tartu Ülikooli esitada. "Seetõttu ei saa me lävendipõhise vastuvõtu puhul rääkida mingist konkursist ega erialade populaarsusest antud kontekstis, vaid üksnes vastuvõetavatest", ütles TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, .

Riigieelarvelistele õppekohtadele suurim hulk vastuvõetuid, 343 üliõpilaskandidaati, oli kokku filosoofiateaduskonna neljateistkümnele õppekavale. Haridusteaduskonna seitsmele õppekavale on vastuvõetuid kokku ligi 250 üliõpilaskandidaati. "Need andmed ei ole veel lõplikud, kuna üliõpilaskandidaatidel on riigieelarvelistest õppekohtadest loobumisest aega teatada 10. augustini. Varasem kogemus näitab, et loobujaid võib tulla kokku mõnesaja ringis," ütles Kaja Karo. Kui üliõpilaskandidaat loobub oma riigieelarvelisest õppekohast, siis on tal kohustus teavitada sellest Tartu Ülikooli hiljemalt 10. augustiks.

Eritingimustel, riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemusi arvestamata, võeti ülikooli riigieelarvelistele õppekohtadele vastu kõik, kes sooritasid akadeemilise testi vähemalt 80,0 punktile, üleriiklike aineolümpiaadide viis paremat ja rahvusvahelistest olümpiaadidest osavõtnud. Akadeemilise testi tulemuse alusel soovis õppima asuda 36 kvalifitseerunust 31 üliõpilaskandidaati, olümpiaaditulemuse alusel esitas avalduse 43 üliõpilaskandidaati. Gümnaasiumi kuld-või hõbemedaliga lõpetanute punktisummale lisati täiendavalt kolm konkursipunkti. Lisapunkte sai üle 500 üliõpilaskandidaadi. Erivajadustega üliõpilaskandidaatidele mõeldud kahele õppekohale esitati kaks avaldust, kuid ühest loobuti hiljem. Spordistipendiaatide viiele kohale esitati 25 avaldust.

Vastuvõetute nimekirjad riigieelarvelistele õppekohtadele avalikustatakse 24. juulil veebis SAISis (http://www.sais.ee) ja Tartu Ülikooli peahoones. Päevase õppe rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe riigieelarvevälistele õppekohtadele kestab dokumente vastuvõtt 27. juulini. Dokumentide vastuvõtt TÜ avatud ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppesse algab 6. augustil 2007.

Lisainfo: Kaja Karo, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja
tel 737 5683; 515 0184
anneli.maaring@ut.ee
/yldinfo/press