Selgusid Tartu Ülikooli vastuvõetute nimekirjad

Teisipäeval, 28. juulil selgusid Tartu Ülikooli vastuvõetute nimekirjad bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes – sügisel alustab ülikooliõpinguid 3494 esmakursuslast, mis on ligi 300 võrra enam, kui eelmisel aastal.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40741","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Kõige märkimisväärsem on kasv eritingimustel vastuvõetute seas. Näiteks medaliga lõpetanud vastuvõetute arv on kasvanud üle saja. Senise 556 kõrval asub Tartu Ülikooli õppima 683 medalisti. Kasvanud on ka olümpiaaditulemuste põhjal vastuvõetute arv – Tartu Ülikoolis alustab õpinguid umbes 90% olümpiaadidel osalenute paremikust.

"Me oleme rõõmsad, et vastuvõetavate arv on kasvanud ja oleme täitnud oma vastuvõtu eesmärgi – tuua Tartu Ülikooli kõige tublimad gümnaasiumilõpetajad," rõõmustas tulemuste üle Tartu Ülikooli õppeprorektor Birute Klaas. Õppeprorektori sõnul teeb eriti head meelt see, et kasvanud on huvi õpetajakoolituse vastu, seda eriti reaalainete osas.

Kasvavat huvi oli käesoleval aastal märgata ka doktoriõppe osas, kus vastuvõetutearv on küll jäänud samaks, ent suurenenud on konkurss. Doktoriõppesse õppima asumiseks esitati sel aastal 420 avaldust, vastu võeti nende seast 227. Möödunud aastal olid avaldusi ligi poolesaja võrra vähem, vastuvõetavaid oli siis 230.

Märkimisväärne on, et huvi akadeemilise karjääri vastu on jätkuvalt väga kõrge õigusteaduskonnas. Nii oli konkurss näiteks õigusteaduse doktoriõppesse riigieelarvelisele kohale keskmiselt 9,33.

Magistriõppesse astujate arv on jäänud samale tasemele – sügisel alustab õpinguid üle tuhande magistrandi. Tartu Ülikooli rahvusvahelistele magistriõppekavadele võeti vastu 77 välisüliõpilaskandidaati, mis on kaks korda enam kui möödunud aastal.

Kokku laekus avaldusi päevase õppe bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe õppekavadele 4889, magistriõppesse 1923 ning doktoriõppesse 420.

Varasemad pressiteated samal teemal:
"24. juulil lõppes avalduste vastuvõtt Tartu Ülikoolis" - /598210
"Tartu Ülikooli sisseastujate foorumis täitus tuhat postitust" - /597729