Selgusid TÜ avatud ülikooli õppesse vastuvõetute nimekirjad

Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul läks käesoleva aasta vastuvõtt avatud ülikooli ootuspäraselt. "Hea meel on, et vastuvõetuid on üle paarisaja rohkem kui eelmisel aastal", ütles Karo. Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppes oli konkurentsitult populaarseim õigusteaduse õppekava 301 vastuvõetuga, millele järgnesid Pärnu kolledžis õpetatav turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava 90 ja majandusteaduskonna ettevõttemajanduse õppekava 54 vastuvõetuga. Magistriõppes on enim vastuvõetuid – 64 – samuti õigusteaduse õppekavale. Majandusteaduskonna ärijuhtimise magistriõppekavale on 48 ja ettevõtluse ning tehnoloogia õppekavale 43 vastuvõetut. Samad õppekavad oli populaarsed ka eelmisel aastal.

Enamik vastuvõetuid asub õppima riigieelarvevälistel õppekohtadel. Riikliku koolitustellimusega oli rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppesse ette nähtud 142 riigieelarvelist õppekohta, millele laekus kokku 380 avaldust. Suurimad konkursid olid Pärnu kolledži turismi- ja hotelliettevõtluse (seitse inimest kohale) ja haridusteaduskonna koolieelse lasteasutuse õpetaja (viis inimest kohale) õppekavadele. Magistriõppe 94 riigieelarvelisele õppekohale laekus 408 avaldust ning enim sooviti hakata õppima majandusteaduskonnas ettevõtlust ning tehnoloogia juhtimist ja haridusteaduskonnas koolieelse lasteasutuse õpetajaks (mõlemad üle nelja inimese kohale). Sel aastal esmakordselt oli avatud ülikoolis riigieelarveliste õppekohtadele kandideerimisel kaotatud nn töötavate õpetajate piirang, see tähendab, et varasemalt said avatud ülikooli tasuta õppekohtadele kandideerida valdavalt töötavad õpetajad.

Riigieelarvevälistele õppekohtadele avatud ülikooli toimus esmakordselt vastuvõtt lävendipõhiselt. Vastu võeti kõik, kelle punktisumma oli vähemalt 60,0. Osadel õppekavadel piisas üksnes gümnaasiumi lõputunnistuse rahuldavatest hinnetest, teistel tuli veel lisaks sooritada sisseastumiseksamid.

Riigieelarvevälistele õppekohtadele vastuvõetud peavad oma teaduskonnas sõlmima 28. augustist 7. septembrini õppeteenuse osutamise lepingud ja tasuma õppeteenustasu esmamakse hiljemalt 14. septembriks.

Vastuvõetute nimekirju saab vaadata veebis: /sisseastumine

Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Anneli Maaring