Selgusid TÜ Rahvusmõtte auhinna kandidaadid

TÜ filosoofiateaduskonna nõukogu avaldas toetust varem esitatud kandidaadile kirjanik Ain Kaalepile.

Peale nende kandideerivad auhinnale veel akadeemik Erast Parmasto, dirigent Tõnu Kaljuste, kirjanik Jaan Kaplinski, kunstnik Kaljo Põllu, luuletaja Paul-Eerik Rummo, folklorist Mall Hiiemäe, kirjanik Ene Mihkelson ja TÜ emeriitprofessor Rein Taagepera.

Kandidaatide hulgast teeb valiku komisjon, kuhu kuuluvad kirjanik Doris Kareva, helilooja Veljo Tormis, Eesti Kunstimuuseumi direktor Marika Valk, literaat Mart Orav, TÜ rektor Alar Karis, õppeprorektor Birute Klaas ning TÜ emeriitprofessorid Ain-Elmar Kaasik ja Jaak Kangilaski.

Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinnaga tunnustatakse inimest, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud Eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust. Auhind – 50 teost "Ilmamaa" kirjastuse "Eesti mõtteloo" sarjast ja klaasist taies – antakse laureaadile üle emakeelse ülikooli 88. aastapäeval 1. detsembril 2007 Tartu Ülikooli aulas.

Varasemal kolmel aastal on Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvinud etnoloog ja kirjanik Ilmar Talve, helilooja Veljo Tormis ning akadeemik Endel Lippmaa.

Lisainfo: TÜ avalikkussuhete spetsialist Kady Sõstar, tel 737 5685, kady.sostar@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja