Semiootika suvekool tähistab kultuurisemiootika 40. aastapäeva

18.–23. august toimub Käärikul Tartu semiootika suvekool, mis on pühendatud kultuurisemiootika 40. aastapäevale.

2013. aasta semiootika suvekool tähistab 1973. aastal avaldatud kultuurisemiootika teeside 40. aastapäeva. Need teadusmaailma ajalooliseks klassikaks kujunenud teesid avaldati käesoleval aastal kommenteerituna ka uuesti semiootikaosakonna sarjas Tartu Semiotics Library.

Kultuurisemiootika, Tartu-Moskva koolkonna ja teeside olemuslik kattumine asetab selle kolmiku ühtaegu nii humanitaarteaduste ajaloo oluliste kui ka amüsantsete seikade hulka. Järgides kultuurisemiootika teeside eeskuju ning arutledes nende senise panuse üle, võtab semiootikute ring ühtlasi autokommunikatiivse sihi, et panna paika edasised sammud nii semiootika paradigma enda korrastamiseks kui semiootika vahendamiseks naaberparadigmadele.

Tänavuse suvekooli teemaks ongi autokommunikatsioon semiootilistes süsteemides ning lisaks Eesti semiootikuile ütlevad sõna sekka mitmed rahvusvahelised tippspetsialistid. Suvekooli peaesinejatena astuvad teiste seas üles London Metropolitan University semiootika ja kommunikatsiooni professor Paul Cobley, Groningeni ülikooli professor Barend van Heusden, Tallinna ülikooli kultuurisemiootika ja võrdleva kirjandusteaduse professor Mihhail Lotman ning Tartu ülikooli kultuurisemiootika professor Peeter Torop.

Kultuurisemiootika teeside aastapäeva tähistamiseks on kõik oodatud kaasa mõtlema semiootikauuringute verstapostile eelnenud ja järgnenud kontekstide ja kaastekstide üle.

Tartu semiootika suvekooli korraldavad LFI semiootika osakond, kultuuriteooria tippkeskus, Tartu ülikooli keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool ning Eesti Semiootika Selts.

Rohkem infot semiootika suvekooli kohta leiad ürituse kodulehelt.

Lisainfoks kirjuta semiotics@ut.ee.

Virge Tamme