Siim Kallas alustab Tartu ülikoolis ainekursusega

Homme, 10. veebruaril alustab Tartu ülikooli majandusteaduskonnas ainekursusega „Rahvusvahelise rahanduse erikursus“ endine Euroopa komisjoni transpordivolinik, Tartu ülikooli külalisprofessor Siim Kallas.

Tartu ülikooli riigimajanduse ja majanduspoliitika õppetooli külalisprofessori Siim Kallase ainekursusele on registreerunud 131 tudengit. „Peamiselt on tegemist majandusteaduskonna üliõpilastega, kuid huvilisi on ka õigusteaduskonnast, ühiskonnateaduste instituudist, füüsika instituudist ja mujalt,“ rääkis majandusteaduskonna õppeprodekaan Krista Jaakson üliõpilaste elavast huvist Kallase ainekursuse vastu.

Siim Kallase ainekursuse eesmärk on tutvustada raha ja rahanduse ajalugu ning tänapäeva probleeme nii avaliku kui ka erasektori aspektist. Vaadeldakse raha- ja eelarvepoliitika ning panganduse arengulugu eelkõige Euroopa Liidu kontekstis.

Täpsemalt räägib ta oma kursusel euro kui ühisraha vajaduse tekkimisest siseturu arendamisel, sh kunagistest vahetuskursi konfliktidest liikmesriikide vahel. Käsitlemist leiab ka riikide eelarvepoliitika läbi aegade, rahvusvahelise valuutafondi loomine ja areng, keskpankade teke ning aktuaalsed arengud Euroopa pankade järelevalves. Kõne alla tuleb ka pangakriiside vältimine, nende lahendamine ja nende tagajärjed jpm.

„See pole muidugi täiskohaga, kuid mu külalisprofessori amet muutub vähe kõvemaks. Mul on täna ka õigus kasutada Tartu ülikooli professori nime, kuid pole seda teinud, sest seal osalemine on olnud sümboolne. Nüüd aga lähen tõsiselt Tartusse ja hakkan seal õpetama,“ ütles Siim Kallas oktoobris 2014 Delfile antud intervjuus.

Varasemalt on Tartu ülikooli majandusteaduskonna vilistlane Siim Kallas olnud ettevõttemajanduse külalisprofessor ja populaarsete vilistlasloengute andja. Riigimajanduse ja majanduspoliitika õppetooli külalisprofessorina plaanitakse koostööd vähemalt aastani 2018.

Lisainfo: Krista Jaakson, Tartu ülikooli majandusteaduskonna õppeprodekaan, 737 6367, e-post: krista.jaakson@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja