SISSEASTUMISEKSAMITELE REGISTREERUMINE

1.–25. juunini saavad Tartu Ülikooli rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasest õppest huvitatud registreeruda sisseastumiseksamitele aadressil www.ut.ee/sisseastumine.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39622","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikoolis toimuvad bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe päevases õppes sissastumiseksamid enne avalduste esitamist. Seetõttu on tarvis ka eelnevalt eksamitele registreeruda. Sisseastumiseksamile registreerudes saab üliõpilaskandidaat teada eksami toimumise aja ja koha, samuti saadetakse tema e-postile kinnitus eksamile registreerumise kohta.

Sisseastumiseksamid toimuvad 29. juunist 8. juulini, eksamitulemused tulemused selguvad hiljemalt 9. juulil ning need avalikustatakse aadressil www.ut.ee/sisseastumine.

Vajaduse korraldada sisseastumiseksamid enne avalduste esitamist tingib lävendipõhine vastuvõtt. TÜ õppeosakonna vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on ülikooli eesmärk, et üliõpilaskandidaat saaks enne avalduse esitamist teada nii riigieksamite kui ka sisseastumiseksamite tulemused. See võimaldab üliõpilaskandidaadil oma punktisumma välja arvutada ja teada saada, kas ta ületab soovitud õppekavale kehtestatud lävendi. Lävendi ületamine garanteerib õppekoha Tartu Ülikoolis sõltumata õppekohtade arvust. Ainsa teaduskonnana ei toimu lävendipõhist vastuvõttu arstiteaduskonnas ning sinna saab kandideerida paremusjärjestuse alusel.

Dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppevormi toimub 28. juunist 16. juulini aadressil www.sais.ee ja 12.–16. juulini ülikoolis kohapeal. Vastuvõetute nimekirjad selguvad 20. juulil ja need avalikustatakse Interneti-aadressil www.sais.ee. Riigieelarvelisele õppekohale vastuvõetud üliõpilaskandidaat peab hiljemalt 26. juuliks teavitama ülikooli oma õppima asumisest.

Lisainfo:
Kaja Karo, TÜ õppeosakonna vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, e-post kaja.karo@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja